Republikové kolo Medvědí stezky
Jmenuji se Andrea Šindelářová a jako jediná jsem zastupovala Ždírec nad Doubravou v republikovém závodě Medvědí stezkou v Plasech u Plzně. Letos se nenašla holčičí parťačka, a tak jsem měla tu možnost závodit za chlapce díky Tobiášovi Čechovi z Nové Vsi.
Zahájení závodu bylo v 9 hodin ráno. Běželi jsme asi ve 13:30 hodin. Trasa dlouhá přes 6 km byla značena fáborky a měla 10 stanovišť. Na stanovištích byly neživé úkoly. Například poznej hrad, zvířata, rostliny a potom byly živé, které byly zaměřeny na koordinaci, rychlost, přesnost, sílu a spolupráci.Důležité na stezce bylo nemít žádné trestné body a být rychlý v běhu. Nám se podařilo stezku proběhnout s málem trestných bodů, ale bohužel jsme se na začátku spletli v trase a přehlédli fáborek. Takže jsme si zhoršili čas běhu. I přes komplikace jsme se s Tobiášem umístili pro nás na krásném 6. místě. Jsem moc vděčná za tuto příležitost a hlavně osobní zkušenost.
Za ASPV Andrea Šindelářová