Béčko zahájilo jarní část sezony prohrou.

TJ SOKOL HERÁLEC – TATRAN ,,B“  2:0 ( 0:0 )

Sestava: Vymetal – Polánský, Němec, Pleva, Beran ( 75. Novák ) – Zahradník ( 85. Kolář ), Matějka Jiří, Tlustý, Štěrba ( 45. Matějka Jan ) - Malinský, Máša.

ŽK: Tlustý, Zahradník

Rozhodčí: Lóži - Krondráf, Kopecký

Počet diváků: 50

Herálec na nás vlétl jako uragán a už v páté minutě utkání měl minimálně čtyři tutové šance, kdy nás podržel výborně chytající Vymetal. Po-té jsme bránění zlepšili a do konce poločasu udrželi čisté konto. V prvním poločase jsme se na polovinu domácích dostávali pouze z brejkových situací, které jsme bohužel nevyužili.

Druhý poločas oživil hru Tatranu střídající Jan Matějka a začal se hrát oboustranně dobrý fotbal, který kazilo pouze počasí ( během celého zápasu pršelo ). Šance se střídali na obou stranách, z hostí mohl uspět po brejku Malínský a nebo zastřelující se Jirka Matějka. V 58. minutě přišel zbytečný faul hostí na velkém vápně, který z trestného kopu potrestal Pátek přesnou střelou k tyči. Po gólu iniciativu zápasu převzali na chvilku do rukou hosté a mohli vyrovnat. Po centrech Máši zklamali Pleva a Malínský. Konec zápasu hosté hráli už jen na tři obránce a to potrestal velmi dobře hrající Pátek.

Ohlasy k zápasu

Pavel Pátek ( předseda, Herálec ): „Kdybychom v desáté minutě vedli 3:0, tak se nikdo nemohl divit. K vidění nebyl oboustranně špatný fotbal. Jen škoda, že počasí nevyšlo. Celý zápas pršelo.“

Miroslav Švanda ( trenér, Ždírec B ): „Herálec byl v prvním poločase lepší, měl několik šancí. První gól jsme dostali ze standardky, pak jsme se trochu srovnali. Když jsme pak promarnili jednu šanci na srovnání, tak jsme znovu inkasovali.“

Nejlepší hráč TATRANU: František Němec