12.9.2014, Pleva

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - TATRAN ,,B“ 3:6 ( 1:1 )

Góly: Malinský, Němec, Tlustý, Novák, Matějka 2x (1 PK ),

Sestava: Vymetal – Málek, Bříza, Pleva, Beran – Zahradník, Matějka Jiří, Němec ( 75. Novák ), Tlustý, Máša ( 88. Ondráček ) - Malinský ( 80. Kratochvíl ).

Hned v první minutě zahrozil střelou Máša, ale trefil pouze golmana. Ve 12. minutě utekl po levé straně Zahradník, obránce ho zastavil až ve vápně, jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu Matějka s přehledem proměnil 0:1. Po-té se snažil z dálky zaskočil domácího brankáře Tlustý. Bohužel v 18. minutě po špatné přihrávce ve středu hřiště měli domácí brejk, který chladnokrevně zakončil Bárta 1:1. Ve 23. minutě měli hosté výhodu trestného kopu z nebezpečné vzdálenosti, ale branku neohrozili. Až ve 31. minutě po mírném tlaku hostů po centru Zahradníka propadl míč k Matějkovi, který se nemýlil 1:2. Ve 42. minutě další dalekonosnou střelu zkusil Tlustý, ale opět neuspěl. Hosté, ale udeřili ve 43. minutě, kdy Bříza dlouhým nákopem našel Zahradníka, který míč zatáhl do vápna, kde našel volného Malinského, který zvýšil už na 3:1.

Do druhého poločasu vstoupil hosté  velmi vlažně a domácí je zatlačili na vlastní polovinu. Tlak vyústil v 50. minutě, kdy ve vápně fauloval Máša, ale navrátilec z ,,dovolené“ Vymetal penaltu bravurně zlikvidoval. Domácí stále tlačili, ale hosté z ojedinělého brejku kdy Beran vybojoval míč, poslal ho na Tlustého, který zvýšil na 4:1. V rozmezí 55. až 70. minuty se domácí dvěma góly dostali  opět do hry.  Klidné dohrání zápasu hostujícím hráčům zajistil v 72. minutě samostatným průnikem Němec – 5:3. V 85. minutě úřadoval opět nahrávač Máša, který vybídl Novák a ten ukončil gólovou přestřelku.

V utkání se dařilo celému kolektivu, vyzdvihnou zaslouží především brankář Vymetal chycenou penaltou v rozhodující části zápasu.