TJ Start Brno - TATRAN Ždírec nad Doubravou 5:0

7.6.2022, Jan Martinec

Domácí po půli vedli
Domácí chtěli po dvou zápasech konečně naplno bodovat, což se jim povedlo. V prvním poločase si vytvořili několik šancí, ale poprvé se prosadili až ve 30. minutě po rohovém kopu, hlavou skóroval Dominik Havlín - 1:0. Další branku přidal těsně před koncem prvního poločasu opět po odraženém balónu z hranice vápna - 2:0.

Domácí si vedení pohlídali
Ve druhé půlce domácí vypadli z rytmu, ale hosty do žádné šance nepustily a naopak si pomohli dalším rohem, po kterém skóroval hlavou Adam Smejkal - 3:0. Ten tím korunoval svoji naprostou dominanci v zápase při hlavičkových soubojích. Další gól domácí přidali po rychlé akci, na jejímž začátku si na pravé straně Michal Hubr pohrál ,,zidanovkou" obránci, nahrál Pavlu Dovhanyukovi, který krásně přenesl balóna na druhou stranu na Martina Sedla. Ten se řítil sám na brankáře, obhodil si ho ve vápně a ten ho srazil. Jasná penalta! Tu s přehledem proměnil Pavel Dovhanyuk - 4:0. Nakonec předvedl fotbalovou parádu Michal Hubr, který si tentokrát na levé straně pohrál s dvěma obránci, pak postupoval na branku, přišla další klička a před vápnem si narazil s Denisem Frimmele, poté obloučkem přes vybíhajícího gólmana vyzval ke skórování Lukáše Kalába, který rybičkou upravil na konečných 5:0.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Michal Votava (trenér): Domácí byli jasně lepší. Do zápasu jsme se vůbec nedostali. Jako bychom se vrátili o půl roku zpátky.

L. Adámek - O. Pavlas, M. Zvolánek (56. M. Vopršal), L. Mrázek (74. P. Klimeš), D. Pelikán (46. J. Málek), P. Novotný, P. Pátek (56. M. Koutný), J. Šrámek, J. Novotný (82. D. Balog), J. Fikar, K. Štukhejl

Počet diváků: 150. Rozhodčí: Kolář Jaroslav - ŘEZNÍČEK Tomáš, BRÁZDIL Petr.

zdroj: fotbalunas