29.4.2015, Pleva

Tatran Ždírec n.D. –FC Chotěboř 0 : 1 ( 0 : 1 )

Sestava : Pometlo – Votava,Čalkovský,Kolouch,Kysilko – Pátek (83.min.Zahradník),Mrázek,

Novotný,Fikar(62.min.Smejkal) – Klimeš,Michalec (70.min.Malinský)

Rozhodčí   :  Čamra                         ŽK  1 : 3                   Diváků  350

Derby Podoubraví přineslo slušnou fotbalovou úroveň,početnou diváckou kulisu,herní

převahu domácích,ale tříbodový zisk pro vysoce efektivní hosty.Domácí začali zápas aktivně.

Hned ve 2.min.zprava centroval Fikar,na zadní tyči zůstal neobsazený Pátek,který však mířil

vedle.V 6.min.napřáhl z 20-ti metrů Mrázek,ale jeho tvrdá střela šla do středu brány.Za čtyři

minuty chyboval Klimeš v rozehrávce,Hanousek prostrčil míč do vápna Kaplanovi,ovšem

jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.Po chvíli rozehrál Čalkovský rohový kop a hlavička

Mrázka mířila nad.V 15.min.se probil před Dobrovolného pozdější smutný hrdina Pátek,ale

brankář hostí vytěsnil míč na roh.Domácí dále pokračovali v tlaku.Ve 22.min.hlavičkoval

Michalec po rohu nad.Za minutu prodloužil stejný hráč hlavou míč na Klimeše,který

postupoval ze strany sám na brankáře,ovšem opět mířil vedle.V 31.min.rozehrál Čalkovský

rohový kop na přední tyč,kde ho usměrnil Kolouch hlavou na zadní tyč,ale opět těsně vedle.

Pak přišlo varování hostů,dlouhou křižnou přihrávku minul Votava,Hanousek poslal míč do

vápna a Odvářka mířil hlavou vedle.V 38.min. hosté udeřili,další křižný centr Pátek pustil

lehkovážně za sebe do šestnáctky,kam si naběhl Bělovský a z voleje překonal Pometla 0:1.

Opaření domácí v poslední minutě první půle chybovali v rozehrávce,ale Pometlo byl u míče

dřív než Hanousek.Druhou půli začali domácí pod vlivem událostí konce prvního poločasu.

Hned po třech minutách zůstal na malém vápně osamocený Hanousek,ale hlavou naštěstí

minul.To konečně domácí probudilo a začali se tlačit před hostující branku.V 58.min.se

přetažený centr Fikara dostal až k Mrázkovi,ovšem ten zaváhal při zpracování a jeho pokus

obránci zblokovali.Domácí se snažili o tlak,ale do vyložených šancí se prokousávali těžko.

Až v 70.min.se po rychlé akci dostal před Dobrovolného Mrázek,dokázal ho přehodit,ale

jeho pokus mířící do brány dokázal Hlaváček,dle pomezního rozhodčího, odkopnout ještě

před brankovou čarou .V 77.min.si Novotný navedl míč do středu a krásnou technickou

střelou trefil břevno.V závěru si domácí dokázali vytvořit několik standartek,ovšem až na

pár závarů se nedokázali přes dobře pracující defenzívu hostů dostat.Potom už přišla

radost hostů a rozpaky na straně domácích.Již poněkolikáté jsme pohořeli v koncovce,

což nás opět stálo body.Pozitivem je zlepšený herní projev a návrat Fikara po delším