Branky:36´, 87´ Čalkovský, 69´ Novotný, 73´ Klimeš

Sestava: Pometlo, Kysilko,Kolouch, Čalkovský, Votava,Mrázek,Smejkal (46´Zahradník), Novotný, Pátek, Klimeš (88´ Malínský), Michalec (78´ Slavík).

Čáslavice:Martenek,Lampíř, Rygl (83´ Beránek), Zikmund, Tržil (78´ Kosmák), Barák, Chládek (46´ Sedláček), Čermák, Netrda, Plichta, Kurtin.

Poprvé poté, co se Čáslavice probojovalydo krajského přeboru, jsme z jejich hřiště přivezli tři body. Herní projev sice vykazoval určitý posun, ale k ideálu to má pořad ještě daleko.

Měli jsme dobrý nástup do zápasu a patřilo nám prvních patnáct minut, kdy jsme domácí prakticky nepustili přes půlicí čáru. Vytěžili jsme z toho však pouze několik standardek a Pátkovu pološanci, o kterou se připravil špatným zpracováním výborného pasu od Čalkovského. V 19´ zahrávali čáslavičtí první roh a hned z toho byla gólovka, kterou zmařil až Kysilko na brankové čáře. O šest minut později Smejkal lehkovážně ztratil míč ve středu hřiště a domácí měli druhou příležitost, kterou naštěstí zlikvidoval Pometlo. Ve 36´ jsme zahrávali přímý kop a Čalkovský si s ním poradil výtečně, míč zapadl přesně k tyči a vedli jsme 1 : 0. O dvě minuty později střílel Novotný těsně vedle tyče, hned poté se do šance dostal Michalec, ale domácí Martenek zasáhl včas. Domácí mohli vyrovnat dvě minuty před přestávkou, když po rychlém brejku nastřelili tyč.

Zápas se hrál v silném větru, který jsme v druhé půli měli proti sobě a dost jsme s tím bojovali. I tak jsme už ve 48´ měli obrovskou příležitost ke vstřelení druhé branky, jenže to by Kliměš musel proměnit samostatný nájezd na naMarteneka. Čáslavice vrátila do hry v 61´ přísná penalta, kterou Čermák s přehledem proměnil. Kluci, ale tentokrát žádné překvapení připustit nechtěli a hned o 8´ později se k přímému kopu postavil Novotný a nachytal domácího brankaře střelou na zadní tyč. Za další čtyři minuty Novotný vybojoval na půlce míč pro Michalce, ten poslal Klimeše za obranu a Pavel tentokrát nezklamal. V 87´ jsme přidali čtvrtou branku a byl to opět výborně hrající Čalkovský, který se z pozice stopera dostal za stopery domácích a zkušeně zužitkoval centr Novotného.

Dokážeme určitě hrát lepší fotbal, než ten, se kterým jsme se v Čáslavicích prezentovali. Nicméně jsme si odsud odvezli tři body a chuť do dalších zápasů.