22.10.2014, Pleva

Tatran Ždírec n.D. – TJ Slavoj PEZAG Třešť0 : 0

Sestava : Pometlo – Votava,Kolouch,Čalkovský,Plíšek – Pátek,Smejkal(60.min.Novotný),

Štukhejl,Fikar(85.min.Kysilko) – Klimeš(66.min.Slavík),Mrázek

Rozhodčí :  Kučerík                      ŽK  1 : 1                    Diváků   160

Zápas třetího týmu tabulky s posledním měl být jasnou záležitostí. Bohužel pro domácí se

předzápasové prognózy nepotvrdily. Mužstvo Třeště se ukázalo jako dobře organizované

směrem do defenzívy a s nebezpečnými brejkovými situacemi, to vše podpořené

spolehlivým brankářem Zimolou. Domáci začali dle očekávání náporem, ale moc vyložených

šancí si v první půli nevytvořili. V 5.min.Fikarův přímý kop vyboxoval Zimola. O minutu

později podnikli hosté brejk zakončený střelou ze šestnáctky o metr vedle.V 8.min.dobře

přetáhl Klimeš centr až na Štukhejla,ale ten v dobré pozici hlavičkoval slabě.Po čtvrthodině

hry vznikl ve vápně po rohovém kopu závar,který zakončil Plíšek střelou nad.Potom aktivita

domácích trochu opadla a hrálo se spíš ve středu hřiště.Ve 35.min.přišla velká šance hostů,

Kolouch zaváhal při zpracování míče a hostující útočník se dostal do samostatného úniku,

vybíhající Pometlo však své spoluhráče podržel.Za dvě minuty se krásně zprava

prokličkoval do vápna Pátek a jeho křižná střela o centimetry minula šibenici.Ve druhé půli

zamkli domácí Třešť na její polovině,ovšem prvních patnáct minut byla jejich snaha jalová.

Až v 62.min.Pátek centroval a jeho pokus málem zapadl pod břevno hostující branky.Za tři

prošel rohový kop prakticky po brankové čáře,ale nikdo ho přes obětavě bránící hosty

nedokázal dotlačit do brány.V 75.min.se po kolmé přihrávce dostal do vápna Čalkovský,

po kličce brankáři se však dostal mimo střelecký úhel a jeho přihrávku před prázdnou

bránu zblokovala obrana.Za další dvě minuty střelu Novotného zdálky Zimola jen vyrazil

a Slavík dorážel v těžké pozici nad.V 80.min.šel přímý kop Pátka z rohu velkého vápna

o metr nad.Největší šanci si domácí vypracovali pět minut před koncem,po přímém kopu

nasměroval Kolouch svoji dorážku jen do gólmana,míč se odrazil před střídajícího

Kysilka a ten ve skluzu přestřelil prázdnou bránu.I když hosté ukázali,že tabulkové

postavení je vzhledem k jejich hře hodně zavádějící,pro domácí je to opět zbytečná

ztráta na vlastním hřišti.Znovu zaúřadoval strašák jménem koncovka,který nás provází