Tatran Ždírec n.D. – FK Bohemia Světlá n.S.  4 : 0  ( 2 : 0 )

Sestava : Pometlo – Votava,Čalkovský,Plíšek,Kysilko – Pátek (78.min.Fikar),Štukhejl,

Smejkal,Novotný – Mrázek (83.min.Malinský),Slavík(62.min.Klimeš)

Rozhodčí :  Pojezdný                ŽK  0 : 3                     Diváků  190

V dalším domácím utkání jsme se utkali s okresním rivalem ze Světlé n.S.Tedy s týmem,který měl do tohoto zápasu venkovní bilanci 4 zápasy – 4 výhry.Úvodní očekávaná aktivita domácích byla prvních dvacet minut hodně rozpačitá,vyjímkou byla 5 min.,kdy Mrázek nepovedeným centrem trefilbřevno.Naopakhosté,kteří se prezentovali jednoduchou hrou nakopávaných míčů na vysokého Štrose,získali díky tomuto hráči několik standartek okolo domácí šestnáctky.Ždírecká defenzíva však pracuje na podzim zatím na jedničku. Ve 23.min.ztratili hosté na půlce míč,centr aktivního Mrázka dokázal Valenta jen ztlumit před Štukhejla,který propálil Janotu 1 : 0.Domácí začali přejímat iniciativu,ale bez větších šancí.Až pět minut před pauzou přišel nádherný fotbalový okamžik,když Kysilko našel přetaženým centrem ve vápně Slavíka a ten míč tvrdě z voleje napálil pod břevno 2 : 0. Do druhé půle vtrhli domácí jako uragán a hned ve 47.min.prakticky rozhodli zápas. Slavík zprava poslal před branku centr,který se po několika odrazech dostal ke Smejkalovi a ten navýšil vedení na 3 : 0.Hosté od těchto chvil zcela odpadli a domácí si vytvářeli další šance.V 56.min.hlavičkoval Pátek po centru Mrázka vedle.Za pět minut pláchl střídající Klimeš,ale ve výhodné pozici volil místo střely přihrávku na obsazeného Pátka.Za chvíli napálil Votava odražený míč sice tvrdě,ovšem jen do středu brány,kde stál připravený Janota.V 72min.po vyšachování obrany našel Klimeš centrem Mrázka,který hlavou poslal míč do sítě 4 : 0.Za čtyři minuty zblokovali hosté šanci Novotného na roh,po jeho zahrání hlavičkoval Štukhejl těsně nad.V závěru mohli hosté alespoň kosmeticky upravit výsledek. Nejdříve Petřík nedokázal proměnit svůj únik a v poslední minutě hlavičkoval Křikava po zaváhání Pometla nad.Vítězství domácích bylo na těžkém terénu zasloužené,Světlá ve druhém poločase zcela rezignovala.Teď nás čeka zápas na půdě Moravských Budějovic, kde Ždírec v minulosti moc nezářil,tak je čas historii změnit..