24.9.2014, Pleva

Tatran Ždírec n.D. – Sokol Herálec  1 : 1  ( 0 : 0 )´

Sestava : Pometlo – Plíšek,Kolouch,Čalkovský,Kysilko – Pátek (68.min.Smejkal),Štukhejl,

Novotný,Fikar (80.min.Malinský) – Klimeš ( 84.min.Slavík),Mrázek

Rozhodčí : Holub – Čamra,Machát      ŽK  2 : 3      ČK  1 : 1        Diváci  350

Nedělní šlágr KP Vysočiny měl všechno,co má mít – výbornou diváckou kulisu,emoce,

dvě penalty,dvě ČK a dramatické vyvrcholení.Duel dvou vedoucích týmů tabulky začali

domácí náporem a v úvodní půlhodině zatlačili hosty do hluboké defenzívy.V 7.min.

hlavičku Pátka po rohu Fikara vytáhl Žďánský na další rohový kop.Po čtvrthodině hry pálil

tvrdě z hranice šestnáctky Mrázek a jeho střela šla těsně vedle.Za dvě minuty střelu

stejného hráče opět vyrazil pozorný Žďánský.Potomprováhal dobrou šanci ke skórování

Fikar.V 21.min.se Klimeš prohnal zprava kolem obránce,ale jeho pokus o obstřelení

hostující brankář opět zpacifikoval.Ve 25.min.se poprvé připomenuli hosté,ale jejich

zakončení z hranice vápna šlo vysoko nad.Za čtyři minuty přišel asi nejdůležitější

moment zápasu,Klimeš byl při pokusu o kličku ve vápně skosen.Před exekucí penalty se

šel nejdříve vysprchovat hostující Slováček za urážku rozhodčího a potom Novotný

nechal špatně kopnutou penaltou vyniknout hostujícího „mága“Žďánského !Tento

moment domácím úplně svázal nohy,naopak hosty to ještě více nabudilo v jejich

obětavém výkonu.Do konce poločasu už domácí do žádné šance nepustili.Stejný

obrázek hry pokračoval i ve druhé půli.Hosté se v pohodě bránili stereotypně hrajícím

domácím a čekali navhodnou příležitost.Ta přišla v 74.min.,domácí podcenili autové

vhazování u rohového praporku,přišel centr do vápna a špatně bráněný Hamák rozjásal

herálecké příznivce 0 : 1.Domácí začali hrát vabank,nepomohl ani „faktor“Slavík ani

vysunutí stopéra Koloucha na hrot.Až v 92.min.zajel zbytečně tvrdě kapitán hostů do

pronikajícího Štukhejla a kopala se druhá penalta.Mrázek naštěstí zachoval pevné

nervy a odčaroval kouzlo brankáře Žďánského 1 : 1.Potom však někdo z hostujících

hráčů nakopl míč do slavícího hloučku domácích a v následné strkanici si vysloužil