0 : 3 (0:0)

Branky:66´ Štukhejl, 87´ Pátek, 90´  Slavík.

Sestava: Pometlo, Kysilko,Kolouch,Votava,Mrázek,Fikar, Novotný,Štukhejl, Pátek, Slavík,Klimeš (89´ Zahradník)

V. Bíteš:Šula, Horký, Kopáček, Kerber, Pohl, Rozum(75´ Klusák), Nekuda, Pokorný, Matoušek, Ivančík (89´ Loup), Škorpík,

Další zápas jsme v neděli dopoledne sehráli na hřišti Velké Bíteše, kde se nám dlouhodobě nedařilo a body jsme odsud nevozili. Tentokrát se nám to podařilo prolomit a přivezli jsme odtud tři body za výhru 3:0. Výsledek vypadá jednoznačně, ale vyjadřuje spíše poměr šancí, než skutečný rozdíl na hřišti.

My jsme měli první poločas velké problémy s kontrolou míče a těžko jsme se dostávali z vlastní půle. První vážnější situaci měli v 11´ domácí, ale hlavička po standartní situaci směřovala mimo naši branku. V téže minutě jsme se dostali ke slovu i my. Slavík se dokázal uvolnit na penaltě, ale trefil pouze připraveného Šulu. V 15´ vytáhl výborný zákrok Pometlo proti střele z další standardky a pak následovaly naše slibné šance. Ve 24´ vytáhl domácí brankář Mrázkovu střelu nad břevno a o dvě minuty později Slavík vystihl špatnou rozehrávku bítešských, ale Šula mu zkazil radost včasným vyběhnutím.

Do druhé půle jsme nastoupili přece jen aktivněji. Dařilo se nám narušovat domácí akce a podnikat rychlé protiútoky. V 53´ si Mrázek navedl míč na střelu, ale gólman ji vytáhl zpod břevna na roh. Aktivně hrající Štukhejl prošel po levé straně, jenže jeho centr byl pro Klimeše na zadní tyči těžký. První branka padla v 68´, kdy Fikar výborně zahrál přímý kop na nabíhajícího Štukhejla, který ho lehce tečoval a on skončil po odrazu od země v levém horním rohu domácí branky.

V 72´ a 74´ jsme si vypracovali dvě téměř totožné šance, ale střely Slavíka a následně Klimeše jen těsně minuly vzdálenější tyče Šulovy branky. Slavík dokázal vstřelit branku v 81´ po centru Štukhejla, ale nebyla uznána pro ofsajd. Domácí chtěli vyrovnat a největší šanci k tomu měli v 85´, kdy se opět po standartní situaci odrazil míč ke Kopáčkovi, ale Pometla na brankové čáře zastoupil Pátek. V závěru zápasu jsme se dokázali ještě dvakrát prosadit. Nejprve v 87´ nechali domácí trestuhodně volného Pátka na penaltě a ten se parádně zužitkoval Klimešův centr z rohu a nakonec se dočkal i Slavík, když ho v poslední minutě na penaltě našel opět Štukhejl a Martin dokázal prostřelit gólmana.

Zápas jsme zvládli hlavně díky zlepšenému výkonu v druhé půli. Pro domácí je to určitě krutý výsledek, protože hra v poli byla vyrovnaná, ale vítězství je to zasloužené už jen podle šancí, které jsme v utkání měli.

Musím pochválit hlavně oba stopery Koloucha s Votavou a Kysilka, který od 51´ hrál se svalovým zraněním.