Tatran Ždírec n.D.-  Herálec ZR

3 : 1    (1:0)

Branky:    3´ vlastní, 57´ Malínský, 77´ Dvořák,

Sestava:

1. poločas -  Fousek, Kysilko, Sobotka, Votava, Plíšek, Fikar, Štukhejl, Smejkal, Malínský, Klimeš, Pátek,

2. poločas – Fousek, Kysilko, Kolouch, Klupka, Pazderka, Fikar, Štukhejl(80´Ondráček), Plíšek, Malínský, Čalkovský, Dvořák,

Druhý přípravný zápas jsme sehráli se soupeřem, který má ambice na postup do krajského přeboru.

Vstup do zápasu nám vyšel výborně. Už ve třetí minutě se na levé straně uvolnil Malínský a jeho střílený centr

tečoval hostující obránce tak šikovně, že skončil v síti. O pět minut později se mohl prosadit Klimeš, ale nezakončilpřesně. Totéž se opakovalo ještě v 15´ a 28´, kdy Pavel v samostatném úniku pokaždé pouze “vybil“Ždánského. Po těchto neproměněných šancích jsme povolili v nasazení a soupeř nás dokázal dostat několikrát pod tlak a dva výborné zákroky musel předvést i mladíček Fousek, pro něhož to byl premiérový zápas za A tým.

Po změně stran jsme se mohli prosadit už v 51´, kdy se Plíšek po kombinaci dostal do velkého vápna, ale místo zakončení hledal ještě Štukhejla, jehož střela šla mimo. Druhé branky jsme se dočkali v 57´, to Čalkovský zahrával zleva přímý kop, odvrácený míč nasměroval do vápna Dvořák a tam se důrazně prosadil Malínský. Následně se mohl prosadit Štukhejl opět po standartce Čalkovského, ale z první těsně minul branku.

V posledních dvaceti minutách byl soupeř aktivnější a my se snažili prosadit z brejkových akcí, což se povedlo v 77´. Malínský před vlastním pokutovým územím zachytil rozehrávku soupeře, okamžitě našel na půlící čáře Čalkovského, který na milimetr přesnou přihrávkou poslal do souboje 1:1 s gólmanem Dvořáka a ten nezaváhal a zvýšil na 3:0.

Bohužel jsme nedokázali udržet koncentraci až do konce a umožnili Herálci v poslední minutě zápasu zkorigovat na konečných 3:1.

I přes výčet našich šancí to byl vyrovnaný zápas, kdy jsme měli převahu hlavně v počtu šancí a úspěšném zakončení. V poli to nijak přesvědčivé nebylo a několikrát jsme soupeři povolili převzít iniciativu. Nicméně zápas jsme zvládli a kladně lze hodnotit hlavně nasazení a snaha všech našich hráčů.