Ždírec se chce po dvou porážkách nastartovat

6.9.2013, Zdeněk Pleva

Finální část. Tu chtějí proti Jemnicku podle trenéra Miroslava Plíška zlepšit fotbalisté ždírecké Dekory (v tmavém). Autor: Ivo Havlík

Ždírec nad Doubravou – Po dvou zápasech přišel bodový půst. Fotbalisté ždírecké Dekory měli raketový start do krajského přeboru, když doma porazili Pacov vysoko 4:0 a dokázali si přivézt tři body ze světelské přestřelky (3:4).

Jenže potom doma hostili favorita soutěže z Havlíčkova Brodu, se kterým prohráli 0:1, když v závěru sahali po bodu, kdy Štukhejlem nastřelili břevno.

V minulém kole je čekal další okresní rival, tentokrát Chotěboř. Derby rozhodla penalta v neprospěch Ždírce a svěřenci Miroslava Plíška chtějí bodové ztráty dohnat v následujících třech zápasech, které odehrají doma.

„S hrou v poli jsem spokojený, ale chybí nám větší tah na branku ve větším počtu lidí. Doma musíme prostě vyhrávat," říká jasně Plíšek.

Pohlídat si nejen Kříže

V neděli zavítá k Doubravě soupeř z Třebíčska, Jemnicko. Tomu se zatím v této sezoně na brodské týmy nedaří. V prvním kole prohrál s brodským Slovanem, i díky neproměněným čtyřem šancím nejlepšího loňského snajpra Františka Kříže. „Franta je výborný střelec, ale není to v týmu jen o něm. Dokáže na sebe navázat dva hráče, a tím dělá prostor pro ostatní. Musí se prosadit a potom mu to tam začne padat," věří jemnický kouč Pavel Klejdus. Jemnicku se nedařilo ani v Chotěboři, kde prohrálo ještě výrazněji 3:0. Při jarní porážce Ždírce v Jemnicku 3:2 upozorňoval Plíšek své svěřence na kvality obávaného střelce. „Na jaře jsme Kříže dokázali pohlídat, ale góly nám stejně dali jiní hráči, takže se tohoto musíme vyvarovat," má jasno. Ždírečtí chtějí navázat na předešlé herní výkony, ale je potřeba je gólově okořenit.

S defenzivní taktikou přijede soupeř, který nic nezakrývá.

„Ždírec se v posledním zápase u nás prezentoval velmi dobře, byl to jeden z nejlepších týmů. Určitě přijedeme hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na rychlé protiútoky. To jsme chtěli i v Chotěboři, ale tam jsme totálně vybouchli. V neděli musíme být důraznější," vzpomíná Klejdus.

Předpokládané sestavy

SK Dekora Ždírec n. D.

Rezničenko – Plíšek, Kysilko, Kolouch, Klupka – Pátek, Novotný, Smejkal, Štukhejl – Klimeš, Čalkovský.

Trenér: Miroslav Plíšek.

1. FC Jemnicko

Kopeček – Kincl, Koutný, Novák, Keller – Křivánek, Tesař, Krejča, Tobolka – Frechka, Kříž.

Trenér: Pavel Klejdus.

Rozhodčí

Tomášek – Nejedlý, Beneš.

Začátek utkání: Neděle v 16.00

Sezona 2012/13

Ždírec – Jemnicko 2:0, Jemnicko – Ždírec 3:2

• FORTUNA
  • Bowling Bar Ždírec
  • NIMIRU s.r.o.
  • Enviterm a.s. Ždírec nad Doubravou
  • Město Ždírec nad Doubravou
  • Stavitelství Martin Štěpánek
  • Slévárna a modelárna Nové Ransko, s.r.o.
  • Pivnice Na hřišti
  • Jan Matějka - autodoprava - zemní práce
  • Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o.
  • WOOD - METAL s.r.o.
  • Czech LANA, s.r.o.
  • Zemědělská a.s. Krucemburk
  • KATRING PLUS, s.r.o.
  • Harcross s.r.o.
  • Miloslav Odvárka ODAS
  • WOLF SYSTEM spol. s r.o.
  • HRASTNIK s.r.o.
  • OK COMP s.r.o.