Chotěboř porazila Ždírec gólem z pokutového kopu

3.9.2013, Zdeněk Pleva

Chotěboř – Podruhé doma za tři body. Po prohře fotbalistů Chotěboře v Havlíčkově Brodě (2:0) se tým Josefa Sourala semkl a z posledních dvou zápasů, bral plný počet bodů.

V minulém kole jasně přehráli Jemnicko 3:0, čisté konto udržel i v rivalském derby proti ždírecké Dekoře, a když jediný gól zápasu vstřelil Somerauer z pokutového kopu, mohla se Chotěboř opět radovat. Z loňského podzimu mají v Chotěboři na Ždírec výborné vzpomínky v podobě vysoké výhry 7:1.

„Věděli jsme, že se takový zápas ani výsledek opakovat nebude," měl před zápasem jasno chotěbořský trenér Josef Soural.

V první půlhodině měli hru pod kontrolou domácí. Jejich snaha vyústila faulem v pokutovém území, kdy ždírecký Štukhejl škrtl o nohy Martina Odvářky a kopala se v 18. minutě penalta. K ní se postavil Somerauer, který nedal Rezničenkovi šanci.

Mareš: Je to směšný

Potom se hra do konce poločasu vyrovnala a mohlo se měnit i skóre, kdy Čalkovský nepříjemně střílel z trestného kopu. „V prvním poločase měli domácí více ze hry, ale do vyložených šancí jsme je nepouštěli, až na tu nešťastnou penaltu," řekl ždírecký lodivod Miroslav Plíšek. Po přestávce Chotěboř nastoupila s novými pokyny.

„Šli jsme do druhého poločasu s tím, že hrát musí Ždírec a my si pohlídáme od půlky hřiště brejkové situace, protože Hanousek s Martinem Odvářkou jim dokázali hodně znepříjemňovat život," měl jasno Soural.

Vzhledem k výsledku hosté opravdu museli a postupem času měli míč ve svém držení. Jejich tlakbyl ovšem po vápno soupeře a Vykoukal jen přihlížel pokusům Čapkovského a Štukhejla, jak jejich hlavičky branku míjejí. „Měli jsme tlak pouze po šestnáctku. Měli jsme dva závary, které jsme nevyužili, ale nevzpomenu si, že bychom gólmana Vykoukala ohrozili," marně hledal v paměti jasnou gólovou ždirecký trenér. Jejich snahu o vstřelení branky utnul vyloučením Michal Mareš II. „Je to směšný. Bylo tam vzájemné držení, ke kontaktu došlo, protože jsem se chtěl vyvlíknout, ale rozhodně ne loket," dušoval se Mareš. Domácí nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. „Po součtu obou poločasů se hrál vyrovnaný zápas. Závěr byl ubojovaný, spíše ukopaný," přiznal Soural. „Já musím kluky pochválit, že zápas odmakali," dodal Plíšek.

• FORTUNA
  • Bowling Bar Ždírec
  • NIMIRU s.r.o.
  • Enviterm a.s. Ždírec nad Doubravou
  • Město Ždírec nad Doubravou
  • Stavitelství Martin Štěpánek
  • Slévárna a modelárna Nové Ransko, s.r.o.
  • Pivnice Na hřišti
  • Jan Matějka - autodoprava - zemní práce
  • Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o.
  • WOOD - METAL s.r.o.
  • Czech LANA, s.r.o.
  • Zemědělská a.s. Krucemburk
  • KATRING PLUS, s.r.o.
  • Harcross s.r.o.
  • Miloslav Odvárka ODAS
  • WOLF SYSTEM spol. s r.o.
  • HRASTNIK s.r.o.
  • OK COMP s.r.o.