28.8.2013, Zdeněk Pleva

Vinou mokrého terénu se hrálo poměrně tvrdě a každý zákrok hrozil nepříjemným zraněním. Na to také doplatil hostující Kunc, kterého musel už ve 13. minutě střídat Mareš. Změna Brodskému týmu paradoxně prospěla a Mareš přinesl do rozehrávky svého týmu klid. V 31. minutě prošel míč středem hřiště až do vápna Ždírce a popřenesení hry na Míču to bylo 1:0 pro Havlíčkův Brod. Ve druhém poločase se domácí snažili vyrovnat, pozorní hosté je však do žádných větších šancí nepouštěli. Až v 85. minutě se míč dostal ke Štukhejlovi, ten však trefil pouze břevno. „Myslím si, že utkání by slušela spíše remíza,“ hodnotil po zápase domácí trenér Miroslav Plíšek.„Musím ale přiznat, že Brod byl aktivnější, byl více na balonu a několikrát také ohrozil naší branku, ve které podal dobrý výkon Veselý. My jsme se k pořádnému zakončení dostali až v závěru, bohužel z toho gól nebyl,“ doplnil.
Gól: 31. Míča. Rozhodčí: Kolbaba. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Poločas: 0:1.

Ždírec: Veselý –Plíšek, Klupka, Kolouch, Kysilko – Štukhejl, Novotný, Smejkal (78. Klimeš), M. Mareš – Čalkovský, Pátek.

Nejlepší hráči:Veselý, Novotný