SVĚTLÁ N. S. – ŽDÍREC "A" 3:4

19.8.2013, Zdeněk Pleva

Asi těžko mohl někdo předpokládal tolik gólů v mači Světlé se Ždírcem. Ždírec začal aktivněji a trochu se štěstím padla první branka. Dvořák neuhlídal Novotného a ten přímo z rohu nepovedeným centrem zatočil balón na Janotu, který ho chtěl vytečovat nad, ale srazil si ho za záda 0:1. V 16. minutě se po asistenci Rezka, podařilo Pohnětalovi střelou z úhlu vyrovnat 1:1. Posléze nebezpečný roh Čalkovského, hlavičkoval Novotný nad. Ve 25. minutě po Nádějeho trestném kopu se spoluprácí Štrose, poslal naprosto osamocený Křikava hlavou Světlou do vedení 2:1. Euforie z vedení domácím netrvala dlouho. Ve 33. minutě úplně osamocený Čalkovský vyslal s přehledem do vápna Pátka a ten nasadil bezmocnému Janotovi jesle 2:2. Ve 37. minutě dostali spoluhráči Janotu opět do úzkých. A jeho nepodařený výkop mířil na Klimeše, který zpětnou střelou vrátil Ždírci vedoucí pozici 2:3. O pár minut později se dostal ke slovu opět nepohlídaný Novotný když zužitkoval zpětnou přihrávku od Pátka umístěnou střelou k tyči 2:4.. Ve druhém dějství hosté polevili a spoléhali na brejky. Toho Světlá využila a upravila skóre na 3:4. V 59. minutě gólman Veselý pozdě zareagoval a Křikava se nemýlil 3:4. Nakonec si,ale Ždírec si tři body pohlídal.

Góly: 16. Pohnětal, 25. a 59. Křikava – 8. a 40. Novotný, 33. Pátek, 37. Klimeš. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 4:1. Diváci: 350. Poločas: 2:4.

Ždírec: Veselý – Plíšek, Klupka, Štukhejl (91. Matějka), Kysilko – Čalkovský, Kolouch, Klimeš (85. Pazderka), Pátek (79. Dvořák) – Smejkal, Novotný.

Nejlepší hráči: Novotný, Klimeš.