M. BUDĚJOVICE – ŽDÍREC "A" 3:2

1.5.2013, Zdeněk Pleva

Až do 34. minuty, někdy i se štěstím, odolávala domácí obrana důraznějšímu soupeři. Inkasovala po zblokované střele Klimeše, která doputovala do branky. V posledních pěti minutách Šťastný dvěma bravurními zákroky proti střelám Kysilka a Smejkala uchránil Budějovice od další pohromy. Hostitelé se dočkali po hodině hry, kdy trestný kop Škody tečoval na malém vápně do protipohybu brankáře Busta. Poté se dostal ke slovu opět Ždírec a Horáček v 79. minutě po samostatné akci vrátil svému týmu vedení. Ne však na dlouho. Po rozehrání se do vápna dostal Stehlík, kterého Votava fauloval, a nařízenou penaltu proměnil střelou pod břevno Busta. Zbytek zápasu domácí dohrávali po zranění Stehlíka v deseti, ani to však nezabránilo závěrečnému náporu Budějovic, který proměnil ve tříbodový zisk v 90. minutě Černý.

Góly:59. a 82. Busta (druhý z PK), 90. Černý – 34. Klimeš, 79. Horáček. Rozhodčí:Stehlík. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

M. Budějovice:Šťastný – Buďa, Busta, Toman (41. Procházka), Kopeček – Trnka (74.Dušek), Škoda, Pařízek, Stehlík – Černý, Svoboda (64. Forman).

Ždírec: Rezničenko – Kysilko, Votava, Čalkovský, Plíšek – Horáček, Smejkal, Novotný, Dvořák – Klimeš (72. Pleva), Kolouch (82. Klupka).