Staré Ransko – SK DEKORA „B“ 2 : 0 ( 2 : 0)

Sestava : Semelka – Polánský, Havelka, Pleva, Sklenář ( 80.min.Doležal ) – Blažek, Matějka Jiří,

Matějka Jan, Hromádka – Veselský (45.min. Mikulecký), Máša

Rozhodčí : Beránek Diváků : 250 ŽK 1 : 2

V sousedském derby na Starém Ransku brali body před slušnou návštěvou domácí. Na začátku se hra většinou odehrávala ve středu hřiště, ale domácí přece jen ukazovali větší elán,bojovnost a vůli po vítězství. První vážnější akci si vypracovali hosté v 7.min., kdy Jirka Matějka vracel hlavou balon před prázdnou bránu po centru Jana Matějky, domácí však odvrátili na roh. Potom se již začali dostávat do tlaku domácí, kteří důrazem a pohybem naprosto eliminovali zálohu hostů. Ve 13.min. se dostal zleva do vápna mladší Ročárek, ale trefil jen vyběhnuvšího Semelku. V 18.min. nezastavil Polánský unikajícího Jana Ročárka a u jeho centru byl dřív důraznější Jirka Janáček než váhající Semelka – 0 :1. Za čtyři minuty vyrazil Žák nebezpečný centr a poradil si i s následnou střelou Plevy. Potom přišli dva okamžiky, které vyvolali nespokojenost domácích. Nejdříve rozhodčí střet Janáčka a Semelky posoudil jako faul na brankáře, kvůli šlapáku domácího útočníka a gól Kavky rozhodčí neuznal pro ofsajd. Ve 30.min. Semelka kryl střelu Mitáčka. Pět minut před pauzou střílel Veselský z vápna sice tvrdě,ale nepřesně. Ve 42.min. si Jan Ročárek poradil ve vápně s bránícím Janem Matějkou, naservíroval míč na malé vápno, kde už si takový střelec jako Dvořák věděl rady – 0: 2. Do druhého poločasu hosté šli se snahou poprat se o změnu stavu. První šanci však měli domácí, když umístěnou střelu Jana Ročárka z přímého kopu vytáhl z pod břevna Semelka. Potom již hosté uzamkli domácí na jejich půlce, ale jejich tlak byl jen platonický. V 51.min. střelu Máši z dálky kryl Žák. Za dvě minuty nadějný pokus Plevy zblokovali domácí na roh. V 62.min. napálil odražený míč zbrkle Máša nad. Čtvrt hodiny před koncem vypálil tvrdě z vápna Dvořák, Semelka vyrazil míč, který spadl na břevno a dostal se k Michalu Janáčkovi. Semelka ho při snaze získat míč fauloval a rozhodčí tentokrát pískat penaltu měl. V 80.min. si naběhl do vápna Mikulecký, ale tísněn hlavičkoval nad. V závěrečných minutách ve snaze skórovat otevřeli hosté obranu a domácí měli dvě velké šance. Nejdříve se vyložené příležitosti zalekl mladý Pátek a potom Semelka dobře vyběhl proti Michalu Janáčkovi. Vítězství domácích bylo zasloužené, protože se dokázali na zápas lépe připravit a v ofenzivě byli na rozdíl od nás efektivní. Naše snaha končila jen u střel z dálky nebo na obráncích domácích. Domácí nám ukázali jak se na domácím trávníku bojuje o tři body. Kluky lze pochválit jen za snahu a bojovnost ve druhém poločase, na straně domácích byl nejlepším hráčem Jan Ročárek, který vypracoval oba góly. Porážky k fotbalu patří a záleží jen na nás , jak se z ní poučíme.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...