30.9.2013, Zdeněk Pleva

TATRAN Ždírec n.D. „B“ – Sokol Veselý Ždár  0 : 3  ( 0 : 1 )

Sestava : Semelka – Málek, Havelka (79.min.Kolář), Pleva, Beran (72.min.Pátek) – Zahradník, Havlíček, Tlustý, Marek (84.min.Kratochvíl) – Máša, Klimeš (65.min.Cimpl)

Rozhodčí  : Čejka        Diváků  60                ŽK  2: 3

Utkání dvou týmůz opačných pólů tabulky nakonec skončilo výhrou favorita, ale domácí jim tři body nabídli na zlatém podnose. Začátek se na těžkém podmáčeném terénu odehrával v duchu    oťukávání. První šanci si vypracovali ve 12.min. Hosté, kdy dostal budoucí hrdina zápasu Kučírek pas   mezi beky, ovšemstřílel o metr vedle. Potom převzali otěže zápasu domácí a do konce  poločasu    hosty přehrávali. Ve 14.min. se dostal do úniku Klimeš, ale finální přihrávku na volného Mášu     nezvládl. V 19.min. se dostal do brejku znovu Klimeš, jeho střelu Dvořák vyrazil a dorážející Máša     byl na malém vápně faulován. Pokutový kop však Dvořák Klimešovi vyrazil ! Ve 27.min. ztratili hosté míč, Zahradník se dostal zprava sám před Dvořáka,ale střílel nad. Po půlhodině se znovu před  Dvořákem zjevil volný Zahradník, ovšem napálil míč jen do hostujícího golmana. A potom přišel     naprosto zbytečný zkrat dvojice Beran a Havelka a trest střelce Petra Kučíreka 0 : 1. Do druhé půle  vstoupili domácí poznamenaní situací z konce první půle, přestala se jim dařit mezihra, chyběl pohyb a místo kombinace přicházeli nic neřešící nákopy, které hosté, dirigovaní kapitánem     Kubátem, v pohodě odvraceli. Stačilo jim jen čekat na chyby, které domácí nabízeli . Po hodině hry  bylo rozhodnuto, nákop za obranu si zpracoval Kučírek a přeloboval špatně postaveného Semelku  0 : 2. Hned po pěti minutách neodhadl Beran nákop a při obranném zákroku zbytečně ve vápně potáhl hostujícího hráče. Následovala ŽK a pokutový kop, ze  kterého Petr Kučírek zkompletoval   hattrick 0 : 3. Do konce zápasu se už domácí protrápili. Bohužel jsme díky špatné koncovce  a hrubým chybám v obraně ztratili další body a zůstáváme přišpendlení na dně tabulky OP.