19.9.2013, Zdeněk Pleva

SB Světlá n.S. „B“ – SK Ždírec n.D. „B“  4 : 2 ( 3 : 1 )

Sestava : Semelka – Polánský, Matějka Jiří, Pleva, Beran – Pátek (75.min.Marek), Havlíček (85.min.Cimpl), Tlustý, Zahradník – Máša, Kratochvíl (46.min.Málek)

Rozhodčí  :  Hart          Diváků  60                     ŽK  5 : 2

Několik krásných akcí a výstavních gólů přinesl zápas dvou posledních týmů OP. Do zápasu vlétli domácí jako velká voda, byli důraznější  a přímočařejší, hlavně kapitán Šmíd řádně  větral naší obranu. První větší šanci si však vytvořili 7.min. hosté, když Havlíček našel pěkným křižným pasem za obranou Pátka, ovšem ten hlavičku v dobré pozici nezvládl. Hned za dvě minuty dostal Máša vynikající pas mezi beky od Polánského, ale nad  vyběhnuvším brankářem domácích prohrál. Pak začal úřadovat Šmíd.V 10.min.se výborně uvolnil na levé straně a jeho střelu vytáhl Semelka na roh. Na druhé straně Matějkovu střelu zblokovali obránci na roh. Vzápětí se znovu  prosazovali  domácí na levé straně a Zahradník musel zachraňovat na brankové čaře. V 17.min. výborného Šmída opět vychytal Semelka. Za pět minut už se domácí kapitán dočkal,na levé straně se prosadil přes Berana i Matějku a střelou na zadní tyč poslal domácí do vedení. Ve 26.min.se domácím povedla pěkná akce, centr sklepl Šmíd hlavou na penaltu Pechovi a ten z voleje propálil Semelku 0 : 2. Zkoprnělé hosty dostala do hry reprezentační střela Tlustého z 30-ti metrů do šibenice 1 : 2. Hned za další dvě minuty pálil tvrdě Havlíček a domácí brankář se opět zapotil. Bohužel pro hosty přišel ve 40.min.zbytečný faul Berana a domácí hráč se trefil přes zeď exelentně 1 : 3. Do druhé půle přišlo z kabiny hostů jiné mužstvo. Hned v úvodní minutě po akci Zahradníka a Málka napálil Máša z hranice šestnáctky břevno. Za dvě minuty hrubě chyboval Pleva a Semelka své spoluhráče podržel. Hostující stopér se v lepším světle ukázal v 52.min., kdy si naběhl na roh Máši a hlavou snížil 2 : 3. Hosté převzali otěže zápasu a začali domácí přehrávat. Střelu Havlíčka vyrazil na roh Novotný.V 67.min.propadl roh Máši před  Berana, ale ten střílel z voleje nad. Rozhodující chvíle přišla v 74.min.po individuální akci Zahradníka stříleli z malého vápna Matějka a potom Havlíček, ovšem domácí brankář předvedl vynikající reflex.  Nedáš dostaneš se potvrdilo o minutu později.Domácí převzali míč pravděpodobně v ofsajdové pozici a pro zakončujícího Šmída už nebyl problém překonat z malého vápna Semelku 2: 4. Závěr už si domácí taktickou hrou pohlídali. Po slabém prvním poločase jsme v druhé půli odvedli slušný výkon, ale domácí šli za třemi body více. Hlavně se Šmídem si naše defenzíva celý zápas nevěděla rady. Teď nás čekají tři zápasy na domácím hřišti.