2.9.2013, Zdeněk Pleva

Sokol Rozsochatec - SK Ždírec n.D. „B“  3 : 1  ( 3 : 0 )

Sestava : Semelka – Polánský, Havelka, (84.min.Němec), Beran, Máša – Tlustý, Matějka Jiří,  Havlíček, Zahradník – Kratochvíl (66.min.Kolář), Matějka Jan (46.min.Málek)

Rozhodčí:  Janovský   ŽK  3 : 5   Diváků 50

Stále stejná písnička, promrhaná první půle  a víceméně neplodná převaha v poločase druhém. Do zápasu jsme vstoupili opět aktivně a hned ve 3.min.odcentroval zprava Kratochvíl a Zahradníkova tečovaná střela znamenala jen rohový kop. Domácí varování přišlo v 8.min., po zbytečné ztrátě Polánského byl naštěstí u kolmice za obranu dřív Semelka než domácí útočník. Hned za minutu už uhodilo,kapitán Novák se na levé straně uvolnil přes Tlustého,posunul si míč do středu a tvrdou ranou k tyči poslal domácí do  vedení 1 : 0. Hned o minutu později mohlo být hůř,ale na prudký přízemní centr po malém vápně nikdo z domácích nedosáhl. Potom se dlouhé minuty odehrával fotbal uprostřed hřiště a o vzruch se staral jen úzkostlivý rozhodčí,který zbytečně kouskoval hru a pískal jakýkoliv tělesný kontakt na obou stranách. Ve 23.min. zaútočili domácí, odražený míč na velké vápno tečoval do protipohybu Semelky Beran a bylo to 2 :0. Hosté hráli na mokrém terénu zbytečně složitě a do šance se dostal jen ve 39.min. Jiří Matějka po prostrčení svého bratra,ovšem ve výhodné pozici střílel vedle. Místo,abychom šli do druhé půle s minimální ztrátou,naprosto zbytečně jsme v poslední minutě inkasovali po přímém kopu a hrubé chybě v bránění potřetí 3 : 0.Do druhé půle vstoupilo naprosto  jiné mužstvo. Hned ve 47.min.byl faulován Tlustý a Jirka Matějka krásnou střelou přes zeď snížil 3 : 1. Domácí zbytečně přestali hrát a hosté měli převahu. Ale jen na pár střel z dálky je obrana domácích dirigována zkušeným Mutlem do šancí nepustila. V 59.min. pláchl Zahradník, ale jeho centr nedokázali Kratochvíl ani Tlustý do branky neprotlačit. Za deset minut netrefil dobře míč střídající Málek  v nadějné pozici míč. U domácích stojí za zmínku jen volej Pazderky po rohovém kopu. V závěru střílel tvrdě, ale jen do  středu brány Havlíček. Rozhodl první poločas,snad se poučíme……