26.8.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D. „B“ – Sokol Lípa „B“  1 : 4  ( 1 : 3 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Kolář(46.min.Málek), Beran – Pátek, Matějka Jiří, Tlustý, Novák  (66.min.Havlíček) – Klimeš (66.min.Kratochvíl), Máša (83.min.Němec)

Rozhodčí :  Nykl    ŽK  2 : 0    Diváků: 70

Už je to bohužel realita, začátek nového ročníku se nám obdobně jako loni dařil. Po úvodním  půlhodinovém velkém tlaku přišel nepochopitelný výpadek na konci první půle a nakonec se zrodil jednoznačný výsledek. Omlazený domácí celek si proti zkušené lipské rezervě vytvořil od začátku převahu.V 5.min. vyrazil Exner dobrou střelu Matějky jen před sebe,ale dorážka Pátka letěla vysoko nad. Za pět minut to zkoušel z 20-ti metrů Tlustý a Exner jeho pokus nadvakrát kryl. V 17.min. se  dvěma kličkami uvolnil ve vápně Klimeš,ovšem lipský golman byl opět na místě.Za minutu už Klimeš Exnera překonal, ale střela šla do tyče. Za chvíli hlavičkoval z penalty Novák jen do náručí Exnera. Vyvrcholením tlaku byla branka v 31.min.,Tlustý vysunul Klimeše a ten zleva konečně lipského fantoma obstřelil 1 : 0. Potom to ovšem přišlo!V 35.min.Kolář zbytečně fauloval, na přímý kop na zadní tyč si naběhl kanonýr Bouchner, který byl špatně bráněný Matějkou a vyrovnal 1 : 1. Za dalších pět minut vrátil tísněný Havelka míč Tomáškovi,ten tak dlouho váhal až trefil atakujícího  Bouchnera a ten vsítil jeden ze svých nejjednodušších gólů 1 : 2. Ani to však domácí nepoučilo a minutu před pauzou přišel další hřebík. Po centru zůstal na malém vápně osamocený Bouchner a završil hattrick 1 : 3. Do druhé půle jsme chtěli výsledek zvrátit,ale hosté se zkušeně stáhli a my hráli v křeči. V 50.min.se dostal ke hlavičce Beran,ovšem mířil nad.Za deset minut se do vápna prosmýkl Máša a jeho pokus vytáhl Exner na roh.V 65.min.domácí po chybné rozehrávce propadli,Mareš se dostal do úniku a pod Tomáškem propíchl balón do sítě 1 : 4. Domácím  bohužel nic nevycházelo.V 78.min. se ocitl sám před brankářem Matějka a střílel znovu jen do
Exnera. Vrcholem byla šance v 88.min.,kdy střídající Havlíček protáhl míč do vápna,předložil míč před  zívající branku Němcovi,ovšem ten tak dlouho váhal až mu ho stopér ukopl.Zápas jsme nezvládli, po půlhodině to vypadalo jednoznačně,ale hosté nám nakonec udělili zaslouženou lekci. U domácích byl nebezpečný jen Klimeš a jediný, kdo bojoval neúnavně až do konce byl matador Polánský.