14.8.2013, Zdeněk Pleva

TJ Rebel Dolní Město – SK Ždírec n.D.“B“  1 : 0  ( 0 : 0 )

Sestava: Tomášek – Kolář ( 75.min.Němec ), Havelka, Beran, Polánský– Pátek ( 89.min. Kratochvíl ), Matějka Jiří, Havlíček,Tlustý – Cimpl (46.min. Novák), Máša

Rozhodčí: Beránek, Diváků 80, ŽK  2 : 1

Vstup do nového ročníku OP se nám výsledkově nezdařil. Na hřiště ve velmi pěkném areálu v Dolním Městě nastoupila rezerva hostů bez řady absentujících hráčů ( Matějka Jan, Semelka, Pleva, Zahradník, Málek) v notně omlazené sestavě. V začátku zápasu měli více ze hry hosté, ale srdnatě bojující domácí je až na pár střel zdálky do šance nepouštěli. Naopak domácí hned z první šance mohli skórovat, když Tomášek v 7.min. výborně reflexivně vyrazil střelu z hranice penalty. Ve 20.min. zahrál chytře přímý kop Matějka, když si domácí ještě stavěli zeď, ale branku o metr minul. Za tři minuty po nedůrazu středu obrany se dostal do nájezdu nejlepší hráč domácích Pešek, ovšem jeho střela branku minula. Ve 30.min. proti pronikajícímu Rumanovskému opět dobře zasáhl Tomášek. Závěrečných deset minut první půle patřilo hostům a domácímu golmanovi. Nejdříve ve 40.min. vytáhl vynikající zákrok proti střele Havlíčka z přímého kopu. V poslední minutě se vydal na výlet obránce Beran, který byl ve vápně sražen. K penaltě se postavil tradiční exekutor Matějka, ale brankář Janovec jeho pokus vystihl! Do druhé půle vstoupili opět mnohem aktivněji hosté. Hned po dvou minutách Havlíček vystihl rozehrávku domácích, ovšem Janovec byl opět bezchybný. V 53 min. dobře pronikl zleva Máša, ale jeho střela mířila do středu brány. Hned za dvě minuty se ocitl sám na malém vápně střídající Novák, ovšem v rozhodující chvíli mu míč odskočil. Potom se hra odehrávala ve středu hřiště. Závěrečná čtvrthodina patřila domácím, kteří prokázali větší vůli po vítězství. Nasadili do útočné fáze dva čerstvé dlouhány a zatlačili hosty, kteří už nedokázali udržet vepředu míč. V 81.min. byl u dlouhého nákopu domácí dlouhán dřív než Tomášek a jeho hlavička klepla zhora o břevno. Rozhodující moment nastal v 88.min.,po autovém vhazování se odražený míč dostal ze středu hřiště před Rumanovského, který se dostal sám před Tomáška, kde se neukvapil a přihrávkou pod sebe vybídl kle skórování Veselského 1 : 0. Hosté se rychle pokusili vyrovnat, v nastavení zahrávali rohový kop, míč se na zadní tyči dostal k osamocenému Němcovi, který však na něj reagoval pozdě a ten mu utekl do autu. Spálené šance, neproměněná penalta,větší vůle domácích v závěru = nulový bodový zisk.