2.7.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D. „B“ – Sokol Golčův Jeníkov  3 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava  :  Semelka – Polánský, Havelka, Kolouch, Beran – Doležal ( 46.min.Pátek P.), Plíšek, Havlíček, Zahradník – Máša ( 70.min.Pátek L.), Hanousek  ( 79.min.Němec )

Rozhodčí :  Klement                ŽK  3 : 1                      Diváků 80

Poslední zápas sezóny 2012/2013 jsme dokázali zvítězit a posunuli se tak na konečné  velmi  slušné 6.místo. Z různých důvodů nám chyběla řada hráčů ( bratři
Matějkové, Pleva, Tlustý), naopak jsme mohli využít hráčů „áčka“, kterým už sezóna skončila. Od začátku jsme se snažili hrát aktivně, ale hosté se hlavně v první půli ukázali jako velmi houževnatý celek. Ve 3.min. se svou rychlostí prosadil Hanousek, ovšem přihrávku na volného Mášu neprotlačil. Potom se hrálo spíše ve středu hřiště, protože domácím chyběl lepší pohyb. Až v 16.min. se dostal  do samostatného úniku Hanousek, byl zezadu podražen, ale sudí Klement hosty podržel. Za tři minuty napálil Havlíček z přímého kopu břevno. V 21.min.hosté rychle zaútočili a Semelka musel nadvakrát zasahovat. Za další dvě minuty se k přímému kopu postavil střelec Hortenský a Semelka se musel opět vytáhnout. Ve 38.min.zůstal sám ve vápně Máša, ovšem šanci zbabral. Ve druhé půli už se projevila kvalita posílené domácí rezervy. Ve 47. min.rozehrál Máša přímý kop po zemi na Havlíčka a ten opět napálil tyč. V 57.min. se domácí dočkali, Hanousek dobře prošel středem, posunul míč do vápna Plíškovi, který po kličce brankáři zavěsil 1 : 0. Za deset minut se po pěkné kombinaci dostal před branku P.Pátek a podél brankáře poslal míč do sítě 2 : 0. V 71.min. střídající L.Pátek po minutě pobytu na hřišti překvapil gólmana střelou na přední tyč 3 : 0. Po třech minutách Fendrych vytáhl Hanouskovu střelu nad břevno. Zápas už se do konce odehrál na polovině hostí, ale domácí některé šance  dohrávali moc na krásu. Hosté tak svůj boj na dálku s Jeřišnem prohráli a sestupují do III.třídy. Ve Ždírci však hlavně v první půli zanechali dobrý dojem, myslím žev OP jsou horší týmy. V domácím celku byli, kromě hráčů z áčka, hodně vidět aktivní mladíci Zahradník a Havlíček.