25.6.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D.„B“ – SK Ledeč n.S. „B“  1 : 1  ( 1 : 1 )

Sestava  :  Tomášek – Polánský, Havelka, Beran, Marek – Tlustý, Matějka Jiří,Havlíček (83.min.Pátek L.), Zahradník (64.min.Doležal) – Máša (11.min.Bříza), Klimeš
Rozhodčí  :  Čejka       ŽK  1 : 1                         Diváků  100

Do prvního ze dvou posledních zápasů na domácím hřišti jsme šli s cílem co nejvíce navýšit náš bodový zisk a posunout se do horní poloviny tabulky. Soupeřem nám byla rezerva Ledče n.S. která, na rozdíl od souběžně hraného zápasu áčka,nastoupila v plné palbě. I tak vstoupili do utkání lépe domácí, ale jejich tlak utlumila situace z 10.min., kdy se Máša srazil ve vzdušném souboji se stoperem Pechancem a musel do nemocnice na šití. A hosté toho hned vzápětí využili,v 15.min. si do vápna přes váhající obranu naběhl zkušený Geher a skákající míč poslal vysokým lobem přes zkoprnělého Tomáška 0: 1. Domácí to probudilo a zatlačili hosty do hluboké defenzivy. Ve 22.min.Zahradníkovu tečovanou střelu kryl Vitiska. Stejný hráč se o čtyři minuty později opřel do odraženého balónu,ovšem bomba šla do sítě nad brankou. Ve 28.min. Vitiska vyrazil Havlíčkovu střelu na rohový kop. Po dalších třech minutách po další pěkné akci trefil Tlustý z hranice  šestnáctky břevno. Vyvrcholením tlaku byla vyrovnávající branka, Tlustý se dostal z levé strany do vápna,jeho střelu obránce zblokoval, ale Klimeš  jeho akci dokončil a obstřelil Vitisku 1 : 1. Tři  minuty před pauzou pláchl opět rychlík Klimeš, ale jeho nabídkou na malém vápně Bříza pohrdl. Druhý pločas se obraz hry nezměnil. Domácí se snažili dobít hluboký defenzivní blok hostí. V 52.min. se dobře individuálně prosadil Klimeš,ovšem střela šla nad. V 57.min se v další dobré šanci objevil ve vápně Bříza,který míč špatně trefil. Vyvrcholením trápení domácího střídajícího útočníka byla situace ze 69.min., kdy se před Vitiskou ocitl zcela sám, ale skákající míč hlavou vůbec netrefil. V závěru si hosté již zkušeně hlídali cenný  bod. A mohli si odvézt víc, v poslední minutě domácí zaváhali, přetažený centr hledal před prázdnou brankou hostujícího Anděla,ale naštěstí Polánský míč před ledečským střelcem na poslední chvíli přizdvihl.V zápase jsme měli jasnou převahu, ale doplatili jsme na neschopnost v koncovce,škoda zranění Máši. Hosté si za poctivý bojovný výkon  bod zasloužili. U domácích vynikli Polánský, Zahradník a Klimeš.