SK Ždírec ,,B" - Světlá n.S. ,,B" 3:0 ( 3:0 )

SK Ždírec n.D. „B“ – FK Bohemia Světlá n.S. „B“  3 : 0  (3 : 0 )

Sestava  :  Semelka – Polánský, Havelka, Pleva, Beran – Doležal (84.min.Pátek
L.), Votava, Matějka Jiří, Zahradník (73.min.Málek) – Máša, Klimeš (59.min.Bříza)

Rozhodčí  :  Culka              ŽK    0 : 2                   Diváků  40

V nezvyklém dopoledním termínu a za slunného počasí  jsme proti rezervě Světlé n.S. získali tři body a na 99,9 % se zachránili v OP. Do první šance zápasu se dostával nejlepší střelec hostí Šmíd, ale jeho střelu zblokoval Pleva. Ve  4.min. dobře vystřelil zdálky Klimeš, brankář míč vyrazil a dorážku Votavy odvrátili obránci na roh.Za dvě minuty přímý kop Máši vyrazil brankář hostí opět jen před sebe,ale k dorážce se domácí neprotlačili. V 23. min. již uhodilo, Jirka Matějka krásně vysunul Mášu a ten potvrdil střeleckou formu z posledních zápasů 1 : 0. Hosté mohli odpovědět v 32.min.,kdy si na dlouhý nákop naběhl Šmíd, ale Semelka ho výborně vychytal. Pravidlo nedáš dostaneš se potvrdilo po dvou minutách, Klimeš se svou rychlostí prosadil po pravé straně,přihrávkou přes celé vápno našel Doležala, který se protlačil přes svého strážce 2 : 0. Ve 38. min. už to bylo rozdílem třídy, hosté chybovali v rozehrávce, Klimeš se dostal do samostného úniku a po kličce golmanovi zvýšil na 3 : 0. Tři minuty před pauzou další nadějný brejk Máši a Klimeše zblokovali obránci na roh. V úvodu druhé půle domácí polevili a hosté se snažili výsledek korigovat. Po čtyřech minutách střílel z vápna těsně nad Vaňásek. Za minutu pláchl Klimeš a jeho nabídku před prázdnou bránu uklidil Valenta na roh. V 59.min.hosté rychle zaútočili a Semelka musel opět na malém vápně zasáhnout proti střele Šmída. Za dalších pět minut domácí brankář dobře zasáhl proti střele z vápna. Tím utnul hostující snahu a potom již domácí kontrolovali hru. V 75.min. se do šance prodíral Bříza, ale v rozhodující chvíli podklouzl. Za čtyři minuty střílel po pěkné kombinaci  o metr nad Pleva. V závěru se ještě dostal do dvou nadějných šancí střídající Málek, ale  v koncovce nedokázal zachovat chladnou hlavu. Vítězstvím kluci potvrdili slušnou jarní formu,  kterou  se budeme snažit potvrdit v posledních třech kolech. Z dobře hrajícího kolektivu bych chtěl vyzdvihnout brankáře Semelku, který spoluhráče v rozhodujícíh chvílích podržel.