28.5.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D. „B“ – Spartak Staré Ransko  2 : 1 ( 0 : 1 )

Sestava  : Semelka  - Polánský, Havelka, Pleva, Beran (31.min.Kolář) – Máša
(89.min.Pátek L.), Matějka Jiří, Matějka Jan, Zahradník – Bílek 76.min.Doležal), Klimeš

Rozhodčí  :  Krulík         ŽK  1 : 4            ČK  0 : 1               Diváků  150

V pouťovém derby utkání jsme proti favoritovi vybojovali tři body a potvrdili tak dobrý výkon z Lipnice. Před slušnou návštěvou mohli jít domácí do vedení hned záhy, po chybě v rozehrávce přesprintoval Klimeš Ročárka, ale jeho zakončení bylo nedůrazné. V 10. min. hosté zahrávali přímý kop a Dymáček hlavičkoval vedle. Za čtyři minuty po pěkné akci Máši Bílek ve výhodné pozici  promáchl. Potom se hra odehrávala spíše mezi vápny a obrany pracovaly spolehlivě. Ve 27.min. se hostům povedla pěkná akce, Brychnáč prostřelil Semelku, ale pomezní naštěstí pro nás odmával ofsajd. O pět minut později šli hosté do vedení, Klimeš trefil presujícího hráče od kterého se míč odrazil do běhu J.Janáčkovi, který si odstavil mladého Koláře a podél vyběhnuvšího Semelky prostrčil balón do sítě 0 :
1. Domácím trochu ztvrdli nohy a mohli vzápětí inkasovat podruhé, když tvrdá střela Mitáčka na zadní tyč skončila těsně vedle. Ve 38.min. prodloužil Bílek hlavou centr Máši vedle. Hned vzápětí tečovaná střela Zahradníka skončila o metr mimo. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Ve 49.min.pláchl Klimeš, ovšem znovu střílel slabě. Za tři minuty Jirka Matějka krásně prostčil míč Klimešovi, kterého vychytal Žák. V 55.min. Máša dohrál obránce, rozhodčí hraniční souboj pustil a Máša obloukem trefil opuštěnou bránu 1 : 1. Od těchto chvil hosté totálně vybouchli v disciplíně, soustředili se na diskuze s rozhodčím a domácí kontrolovali hru. V 67.min. zahrál v pokutovém území rukou M.Janáček a z pokutového kopu Jiří Matějka překlopil skóre na stranu domácích 2 : 1. To neunesl tradiční hříšník J.Janáček a šel se předčasně sprchovat. V 71.min. Jana Matějku vychytal zázračným zákrokem na brankové čáře Žák. Deset minut před koncem střela Jirky Matějky po rohovém kopu lízala břevno. V 82.min. se dostal  do dobré šance Máša, ovšem znovu pálil nad. Pět minut před koncem mohli domácí za spálené šance zaplatit, velmi dobře hrající Dymáček se dostal do samostatného úniku  a Pleva musel předvést reprezentační skluz, kterým  zachránil důležité tři body pro záchranu v OP. Kluky musím pochválit za kolektivní výkon a za to,že proti druhému celku tabulky dokázali otočit skóre.