Sokol Lipnice n.S. – SK Ždírec n.D. „B“  2 : 0 ( 1 : 0)

Sestava  :  Tomášek – Pleva, Havelka, Matějka Jiří, Beran – Doležal, Matějka Jan
(75.min.Havlíček),
Tlustý, Zahradník – Máša, Bříza

Rozhodčí : Kolman                    Diváků 40

Proti třetímu celku tabulky jsme odvedli velmi dobrý výkon, ale odjíždíme z venkovního zápasu opět bez bodu. Příčiny byly dvě – naše přetrvávající trápení v koncovce a nepřízeň sudího Kolmana. Od úvodu hosté dobře kombinovali a dařila se jím hra po zemi,domácí spoléhali na důraz a standartky, včetně dlouhých
autů do vápna. První šance zápasu přišla v 5.min.,kdy domácí přehodili dlouhým autem obranu hostů a Beran hasil nebezpečí na malém vápně. Potom se začali prosazovat hosté. V 11.min.centr Máši lízl Bříza hlavou vedle. Za tři minuty trefil Máša po rychlé akci levou tyč, následný centr se dostal na penaltu k volnému Břízovi, ale ten z dobré pozici střílel nad. Potom přišla pasáž bez šanci, kdy dominovali obrany. Ve 26.min.chyboval v rozehrávce Jirka Matějka a střela z vápna šla nad. Po půlhodině hry střílel pohotově Máša a Barták jeho střelu kryl. Další velkou šanci po promáchnutí Čeledy spálil v 35.min. Bříza. Potom se do dvou nadějných šancí tlačil na malém vápně po dlouhých autech Valenty obr Čeleda, ale branku zaměřit nedokázal. Pět minut před pauzou po pěkné akci hostí střílel Doležal nad. Ve 45.min. přišel asi rozhodující okamžik zápasu. Domácí střela zasáhla ve vápně Berana do břicha  a sudí Kolman, který odpískal celý zápas ze středového kruhu, nařídil na nápovědu diváků nesmyslnou penaltu. Tu Valenta proměnil a vzápětí  se pískal poločas 1 : 0. Úvod druhé půle byl poznamenán situací v závěru poločasu, ovšem od 60.min.vrhli hosté všechny síly
do útoku. V 62.min.vyrazil Barták míč jen před sebe, ale dobíhajícímu Beranovi podjel míč pod nohou. Za další dvě minuty střílel tvrdě Máša a domácí golman jeho pokus nadvakrát kryl. V 70.min.  tečovanou střelu Tlustého výtečně vytáhl Barták. Potom zahrávali dva přímé kopy z nebezpečné vzdálenosti domácí, ale centry hostující obrana vždy odvrátila. Pět minut před koncem utekl Máša, našel na zadní tyči nabíhajícího Doležala, ovšem ten v koncovce zcela vyhořel. V 80.min. si opět na rohový kop Máši naskočil Doležal,ale tísněn hlavičkoval nad. V 91.min.,kdy hosté už hráli na dva obránce, domácí zaútočili do otevřené obrany a kapitán Valenta dal pečeť na naši prohru.   Hráčům nemám až na koncovku co vytknout, boj o záchranu pokračuje dál.