15.5.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D. „B“ –Jiskra Šlapánov  4 : 1 (2 : 1 )

Sestava  :  Semelka – Polánský (79.min.Bříza), Havelka, Klupka, Pleva – Doležal,Matějka Jiří, Tlustý, Zahradník – Máša (85.min.Bílek), Dvořák (65.min.Beran)

Rozhodčí : Čejka      ŽK  2 : 3                       Diváků  40

Za deštivého počasí  na podmáčeném terénu jsme konečně prolomili střeleckou  smůlu a získali     důležité tři body v bojích o záchranu. Od úvodních minut jsme  zatlačili soupeře do defenzivy  a vytvářeli si šance.Ve 2.min.po chybě hostů  rozehrávce střelu Dvořáka vytáhl Schafferhans na roh. Za dvě minuty střílel
k tyči Tlustý a po zásahu hostujícího gólmana se kopal opět roh. V 6.min.
domácí svůj tlak přetavili v úvodní gól, Máša obral o míč váhajícího stopéra a po jeho přihrávce prostřelil Dvořák z malého vápna vše co mu stálo v cestě 1 : 0. O dvě minuty později při dalším  rychlém brejku pokazil Máša finální přihrávku.Hosté se k první střele dostali až v 22.min, ale jejich příležitost skončila vedle. V 24.min.odcentroval Doležal a pěknou hlavičku Jirky Matějky brankář kryl.Potom přišel šok,domácí špatně zahráli rohový kop,hosté rychle zaútočili a po centru a hlavičce z malého vápna bylo vyrovnáno 1 : 1. To z domácími trochu otřáslo a byli rádi, že neinkasovali znovu, když další rychlý brejk hasil na poslední chvíli Klupka. Ve 42.min.po pravé straně vnikl do vápna Máša a po jeho zpětné přihrávce střelu Klupky ještě usměrnil Dvořák 2 : 1Mladý domácí útočník měl další příležitost v 45.min..kdy ho vysunul Máša, ovšem střela na zadní tyč skončila vedle. Hned v úvodu druhé půle se dobře na vápně uvolnil Máša a jeho střela skončila těsně  vedle.Po hodině hry se dostal do rychlého brejku Zahradník a jeho přihrávku odkopli hosté na malém vápně na roh. Po jeho zahrání se dostal ke střele Klupka,ale Schafferhans sklapl betony včas. V 70. min.byl zbytečně stažen ve vápně Tlustý a Matějka penaltu s přehledem proměnil 3 : 1. Za dvě minuty napálil Beran odražený míč,ale střela skončila o metr vedle. V 75.min.zahrávali hosté přímý kop a jejich hráč napálil tvrdou ranou břevno. Deset minut před koncem se po brejku dostal k míči na penaltě Beran a prostčil míč do hostující brány 4 : 1.V závěru už domácí kontrolovali hru. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, jen  mrzí výpadek po vyrovnávající brance, kdy jsme mohli vzápětí inkasovat. Nad průměr vynikli stopér Klupka, mladý Tlustý v záloze a velmi dobře pracovali útočníci Máša a Dvořák.