3.5.2013, Zdeněk Pleva

TJ Sokol Rozsochatec – SK Ždírec n.D. „B“  1 : 0  ( 1 : 0 )

Sestava  :  Semelka, – Polánský, Havelka , Matějka Jiří, Marek – Cimpl (67.min.Málek), Matějka Jan, Havlíček, Zahradník – Kolář,Bříza (80.min.Němec)

Rozhodčí  :  Culka                       ŽK  1 : 1       ¨Diváků   70

Náročný týden pokračoval   ve středu 1.května vloženým kolem.Kvůli souběžně  hranému utkání áčka a dalším absencím (Máša,Bílek,Doležal) museli nastoupit v základu tři dorostenci, kteří však rozhodně nezklamali. Na tvrdém a hrbolatém hřišti se odehrával od začátku spíše boj a nakopávaná. První zahrozili hosté,když po průniku Koláře střílel Jan Matějka a domácí brankář míč s námahou vyrazil.Domácí odpověděli o minutu později, když tvrdá střela domácího kapitána skončila těsně vedle.Rozhodnutí zápasu přišlo hned v 9.min.,hostující brankář míč špatně vyhodil,domácí rychle zaútočili, Semelka první střelu dokázal vyrazit, ale na dorážku už byl krátký 1 : 0. Potom se dlouhé minuty odehrával spíše urputný boj o střed hřiště. Až v 26.min. se domácí dostávali do nebezpečného brejku,který uhasil na poslední chvíli skluzem Marek. Za dvě minuty měl hodně času na střelu Bříza a jeho střela zpoza vápna skončila o metr nad. Pět minut  před pauzou se nádherně opřel do míče Jan Matějka,ale jeho projektil minul těsně šibenici. Do  druhé půle vstoupil lépe domácí a hned v úvodu po akci po pravé straně museli po závaru  hosté odkopávat na poslední chvíli před prázdnou brankou.V 51.min.dobře pronikl po levé straně Cimpl, ale jeho centr stačili zblokovat obránci před Břízou na roh. Za tři minutu pláchl domácí hráč Polánskému a Semelka své spoluhráče podržel. V 60.min. si Kolář posadil ve vápně zasekávačkou obránce, ovšem finální přihrávku pokazil.Největší šance hostí přišla v 63.min., kdy nepovedenou střelu Břízy vrátil prudce Havlíček před branku a domácí hráč napálil břevno vlastní brány. V 67. se domácí po rychlém brejku dostali do vápna,ale Semelka nadvakrát míč zpacifikoval. V závěru jsme se snažili o vyrovnání,ale obrana domácích pracovala spolehlivě. Dvě minuty před koncem se ve vápně dostal sám k míči Němec, zákrok domácího beka byl hodně důrazný,ovšem sudí souboj jako penaltový neposoudil. I když byl zápas spíše remízový, znovu jsme o gól prohráli, kvůli chybějící kvalitě v koncovce. Mile překvapil mladý Kolář v útoku. Musíme makat dál !