2.5.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec “B“ - Sokol Mírovka   2 : 3  ( 2 : 1 )

Sestava : Veselý - Polánský, Havelka, Matějka Jiří, Beran - Máša (70.min.Doležal), Kysilko, Matějka Jan, Zahradník - Bříza (73.min.Bílek), Klimeš
Rozhodčí :  Hromádka          ŽK 2 : 0          Diváků 80

V zápase dobré úrovně jsme, po nadějné první půli,vedoucímu týmu tabulky nakonec podlehli.Utkání začalo spíše opatrně,hra se odehrávala spíše ve středu pole.V 8.min.však zaváhal při odkopu kapitán Havelka,ale Valášek se ve vyložené šanci ukopl.Za dvě minuty napálil Polánský odražený míč po přímém kopu Klimeše vedle. Potom převzali aktivitu hosté,ale jejich útočníci se několikrát ocitli v ofsajdu.V 19.min.se domácím povedla pěkná kombinační akce, Kysilko posunul míč volnému Zahradníkovi,ale ten v dobré šanci přestřelil. V 25.min.se po chybné rozehrávce domácích dostal ke střele Šimon,ovšem vysoko přestřelil.Za deset minut přišel první gól zápasu,Kysilko dlouhým pasem našel nabíhajícího Mášu a ten netradičně hlavou přehodil váhajícího brankáře 1:0.Hosté vyrovnali dvě minuty před pauzou,po faulu na pravé straně se k přímému kopu postavil Šimon a krásným centrem našel zkušeného Kuchtu,kterého Zahradník neubránil 1 : 1. V poslední minutě se však skóre přehouplo opět na stranu domácích.Po krásné kombinaci bratří Matějků se míč dostal na pravou stranu k Zahradníkovi,jenž obešel obránce,posunul míč na vápno Klimešovi,který bombou na zadní tyč poslal domácí do vedení 2 : 1.Hned v první minutě druhé půle mohli domácí vedení navýšit.Po nárážečce Jana Matějky s Klimešem se v nadějné pozici ocitl Kysilko,ale střela se mu nepovedla. Potom však přišel tlak hostí,kdy domácí úplně vypadli z role.Nejdříve se dostal do samostatného úniku Němec,ale Veselý mu míč bravurně sebral.Ve 49.minutě zahráli domácí  ofsajdsystém,ze druhé vlny si však naběhl Semrád a obstřelením Veselého vyrovnal 2 : 2.V 52.min.už hosté vedli.Po rohovém kopu se mez třemi staticky  bránícími hráči prosadil hlavou Valášek 2 : 3. Domácí však utkání odmakali až do konce.V 56.min.skončila tečovaná střela Břízy  těsně vedle.V 66.min.stejný hráč sebral míč   brankáři Berkymu,ale Máša při pokusu trefit opuštěnou bránu trefil obránce.Při snaze o vyrovnání se otvírala dvířka v domácí obraně,ale hosté žádný ze svých brejků nedotáhli do konce.Vrcholem bylo,když si střídající Rázl šlápl v samostatném úniku na míč.Dobrou šanci k vyrovnání měli domácí v poslední  minutě,kdy Kysilko přistčil míč do vápna Klimešovi,ale ten v rozhodující chvíli promáchl.Potom už si hosté takticky  vítězství pohlídali.Kluci zápas dmakali,ale tvrdě zaplatili za výpadek v úvodu druhé půle.