24.4.2013, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D. „B“ – TJ Chotěboř „B“  3 : 2  ( 1 : 1 )

Sestava : Veselý – Polánský, Havelka, Matějka Jiří, Beran –  Dvořák ( 88.min. Málek ), Plíšek, Matějka Jan ( 75.min. Havlíček ), Zahradník – Bříza ( 72.min. Bílek ),Klimeš

Rozhodčí : Beránek                     Bez ŽK                 Diváků  100

Po zbytečné ztrátě bodů v Jeřišně jsme se museli pokusit bodovat v dalším zápase, jelikož konec tabulky se nám opět nebezpečně přiblížil. Za slunečného počasí a před slušnou návštěvou byla naším soupeřem rezerva sousední Chotěboře, momentálně čtvrtý tým tabulky. Domácí s omlazenou sestavou začali aktivně a vyústěním tlaku byl gól Zahradníka, který napálil odražený míč z velkého vápna přesně k vzdálenější tyči  1 : 0. Bohužel odpověď hostů přišla záhy. Po faulu na Šimoňáka zahrával přímý kop Benák, Veselý míč vyrazil ve skrumáži na velké vápno odkud ho Bílek lobem vrátil pohotově do brány 1 : 1. Domácí však dál pokračovali v aktivní hře. Ve 14.min. aktivní Zahradník vysunul Klimeše, který však v samostatném úniku ztroskotal na brankáři hostů. Ve 20.min. po pěkné akci Zahradníka střílel vedle Dvořák. Hosté se snažili dostat do obrany domácích nákopy na robustního Šimoňáka, který vybojoval několik faulů okolo šestnáctky, ale obrana domácích pracovala spolehlivě. Pět minut před pauzou vznikl po rohu Klimeše na malém vápně závar, který ukončila střela Plíška přes hlavu nad. V úvodu druhé půle udeřili domácí podruhé, po rohovém kopu se dostal míč za vápno k Zahradníkovi, jehož střela zdálky doskákala k tyči Dobrovolného 2  : 1. Hned po třech minutách krásně Plíšek vysunul Břízu, který ve 100% šanci špatně trefil míč. Po hodině hry přišli dvě velké šance hostů, nejdříve po chybě v rozehrávce postupoval na Veselého osamocený útočník, ale ten jeho střelu vytěsnil na tyč. Za minutu vyrazil domácí golman míč po střele z vápna jen před sebe, ale dorážející hráč hostí stál naštěstí v ofsajdu. V 65. min. zahrával Klimeš přímý kop a pěkná hlavička Jirky Matějky šla těsně nad. Rozhodnutí přišlo v 77.min., kdy si střídající „žolík“ Bílek naběhl na roh Klimeše a prudkou hlavičkou zvýšil na 3 : 1. Hosté se ještě dostali do hry po záváhání stoperské dvojice, když Pešek proměnil samostatný únik v 89.min. Na 3 :2. V nastavení  ještě spálil velkou příležitost Havlíček a potom už přišla tříbodová radost. V dobře hrajícím kolektivu vynikl Zahradník a mladé pušky z kádru áčka.