8.11.2012, Zdeněk Pleva

SK Ždírec „B“ – SK Přibyslav „B“  1 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava :   Semelka – Polánský (69.min.Matějka Jan), Havelka, Beran, Pleva – Máša, Matějka Jiří, Plíšek, Zahradník (75.min.Pátek L.) – Bříza (90.min.Marek),Votava.

Rozhodčí  :  Kubeš        Diváků  60                         ŽK  1 : 0

V posledním zápase na domácím trávníku jsme chtěli vylepšit naší nepříliš dobrou podzimní bilanci a ziskem bodů si zajistit větší klid do jarních bojů. Obě mužstva nastoupila posílena o dva hráče z áčka (u domácích Plíšek a Votava,u hostí Vopršal s Janem Flekalem) a i proto byl na měkkém terénu k vidění na poměry okresního přeboru velmi slušný fotbal. Oba mančafty se snažili o kombinační hru,ale obě defenzivy pracovali spolehlivě a šancí bylo jako šafránu. První velkou šanci měli domácí v 9.min.,kdy Matějka našel pěkným pasem za obranou Břízu, ovšem ten ztroskotal na mladém brankáři Pazderkovi. Hra se většinou odehrávala ve středu pole a akce končili bez většího ohrožení obou brankářů. Až ve 37.min. po přímém kopu Máši míč poskakoval po malém vápně,ale ani Plíšek ani Pleva ho přes obětavě bránící hráče do brankynedostali. Největší šanci první půle měli hosté v 45.min., kdy na sebe Flekal stáhl čtyři bránící hráče, prostrčil míč na penaltu Sobotkovi, ale ten v obrovské šanci přestřelil. Rozhodující akce zápasu přišla hned po pauze. Ve 48.min. Bříza krásně prostrčil míč mez stopery nabíhajícímu Plíškovi a ten podél Pazderky poslal míč do sítě 1:0. V 56.min. ukopli obránci volnému Matějkovi míč na roh, po jeho zahrání chytře obstřeloval brankáře  Pleva a jeho pokus minul těsně pravou tyč. Za dalších pět minut napálil odražený míč těsně nad Bříza.  Potom dvakrát zahrozili hosté. Nejdříve to zkoušel placírkou z hranice vápna nejlepší hráč hostí Jan  Flekal, ale Semelka byl u tyče včas. V 78.min. to zkoušeli hosté zdálky a Semelka musel míč vyrážet  na rohový kop. Hned za minutu postupoval po chybě středu obrany sám na branku Jirka Matějka, ale  Pazderka vykopl jeho pokus na roh. Za dvě minuty po centru Máši hlavičkoval z malého vápna Bříza  a mladík v hostující brance se opět vyznamenal. V závěru ještě hosté finišovali za vyrovnáním, kopali  v poslední minutě dva rohové kopy, ale domácí v tomto zápase bránili bezchybně. Potom již přišel  závěrečný hvizd a důležité tři body zůstali doma. Kluci zaslouží za bojovný a kolektivní výkon  uznání a doufám,že si formu z posledních dvou zápasů přenesou do jarní sezóny.