Herálec - SK Ždírec nad Doubravou 1:2 ( 1:1 )

Sokol Herálec – SK Ždírec n.D.  1 : 2  ( 1 : 1 )

Sestava  :  Rezničenko – Pleva, Sysel, Kysilko, Takács ( 66.min.Matějka ) - Kučera, Adamec,  Novotný, Votava – Klupka, Pátek ( 86.min.Zahradník ).

Rozhodčí  : Tesař          ŽK  0 : 3               Diváků   120

Opět
v hodně okleštěné sestavě ( bez Klimeše, Čalkovského a Mareše) jsme v dalším jarním kole   zajížděli na specifické hřiště do Herálce, na půdu soupeře, s kterým se nám v posledním období  moc nedařilo. Po sérii čtyř prohraných zápasů v řadě již potřebovalo mužstvo bodovat. Ač jsme     hráče připravovali na nakopávané míče a standartní situace soupeře, hned z prvního rohu jsme  inkasovali. V 5.min. si na přední tyč naběhl Pátek a hlavou se trefil pod břevno naší branky 1 : 0. Za dvě minuty hlavičkoval Adamec na druhé straně po pěkné kombinační akci vedle. Ve 12.min.
po hrubce v bránění se ve vápně ocitl sám před Rezničenkem Ganobjak, ale hostující brankář vyběhl včas. Na druhé straně po přistrčení Novotného střílel Votava vedle. Domácí nadále praktikovali hru nakopávaných míčů, hosté se naopak snažili o kombinaci,ale hrálo se většinou ve středu pole. V 25.min. přišel na hranici šestnáctky faul na Novotného, Adamcova tečovaná střela z přímého kopu však skončila o metr vedle. Hosté se vyrovnání dočkali v 37.min., kdy po autovém vhazování odcentroval Novotný, domácí přizvedli míč na zadní tyč, kde se prosadil Takács 1 : 1. Hned za minutu hosté rychle zaútočili, ovšem Votava zakončil v nadějné pozici opět vedle. Domácí zahrozili dvě minuty před pauzou,kdy se dlouhý nákop odrazil zpět na velké vápno, ale Martínek ho napálil nad. Druhý poločas začali lépe hosté, když po rychlém brejku střílel Novotný těsně vedle. V 52.min. střílel po nedůrazném odkopu Plevy, domácí hráč je doprostřed branky. Za dalších pět minut vznikl v hostujícím vápně závar po rohovém kopu,který utnul razantní odkop jednoho z obránců. Toto jako by byl povel k náporu hostů, kteří začali domácí přehrávat. V 59.min. krásně zakombinovali na levé straně Takács a Adamec, ale Klupka mířil na malém vápně ve skluzu vedle. Za deset minut přišel přímý kop asi z  20-ti metrů,ovšem Adamec střílel nad. V 70. min. po přistrčení Klupky a průniku Pátka si Filipský málem vstřelil vlastní gól. Vyvrcholením tlaku hostů byla akce v 74.min., kdy po narážečce Novotného a střídajícího Matějky, prostrčil posledně jmenovaný míč do vápna a Pátek střelou na přední tyč propálil Březinu 1 : 2. V závěru vrhli domácí všechny síly do útoku, ale jedinou šanci si vypracovali v 83.min.,když hlavičku Klementa zlikvidoval pozorný Rezničenko. Konečně jsme získali tři body a snad i trochu klidu a sebevědomí do dalších zápasů. Kluci zápas odbojovali a nakonec byli o ten jeden gól lepší. Doufejme, že do domácího zápasu v neděli s Jemnickem vyléčíme všechny šrámy a v plné síle zabojujeme o tři body.