SK Ždírec n.D. – FK Humpolec  0 : 2  ( 0 : 0 )

Sestava  :
Rezničenko – Pleva, Sysel, Klupka, Kysilko – Kučera, Čalkovský,Adamec,    Votava – Pátek, Klimeš ( 76.min.Tlustý).

Rozhodčí  : Kliner          ŽK  2 : 0               Diváků   180

V úvodním jarním kole jsme přivítali ambiciózní celek Humpolce, jehož výsledky v přípravě budili respekt. My jsme se museli hned na úvod vyrovnat s absencemi Mareše ( reprezentace futsal ), Novotného ( pracovně v zahraničí ) a Takácse ( trest za ČK ). Začátek utkání byl spíše opatrný, ale postupem času měli míč více na kopačkách domácí. V 8.min. pronikl do vápna Klimeš, Kříž jeho střelu vyrazil a Pátek se k dorážce už nedostal. Za dalších pět minut tvrdě vypálil zpoza vápna Adamec a brankář hostí vyrážel míč s námahou na roh. Hosté spoléhali na pevnou defenzivu a vyráželi k nebezpečným brejkům. V 22. min. špatně rozehrál na půlce Votava, do brejku se dostal hostující Čihák, ovšem Rezničenko svůj tým podržel. O pět minut později zastavil další nebezpečný brejk skluzem Pleva. Posledních 15 minut první půle patřilo domácím. Dobrou šanci měl po půlhodině hry Klupka, který trefil hlavičkou po rohovém kopu na čáře spoluhráče Votavu a následnou střelu Klimeše vytáhl zpod břevna Kříž. Tři minuty před pauzou vyslal z přímého kopu bombu kapitán Čalkovský a Kříž odvrátil na další roh. Poločas uzavřel Pecha, jenž na poslední chvíli odvrátil dlouhý nákop na Klimeše do autu.
Do druhé půle vstupovali domácí s cílem udržet aktivní hru. V 51.min. střílel tvrdě, ale doprostřed branky Pátek. Za další tři minuty Čalkovského hlavičku po rohovém kopu zpacifikoval  u své levé tyče hostující brankář. V 59.min. přišla rozhodující chvíle zápasu, Klupka špatně odvrátil prodloužený míč a následně přišel faul asi 18m od branky. Bývalý mládežnický reprezentant Pikl se trefil přes zedˇ přesně k tyči a poslal hosty do vedení 0 : 1. Domácí chtěli odpovědět hned vzápětí, ovšem proti průniku Pátka se postavil opět výborný Kříž. V 67.min. přišel souboj Klimeše s obráncem hostí, domácí přestali chvíli hrát v domnění, že se bude pískat. Hosté rychle nakopli míč za obranu, kde zůstal zapomenutý Hes, který samostatný útok zakončil střelou k tyči 0 : 2. Za tři minuty se kolem obránce protáhl mladý Pátek a jeho centr si dobíhající hráč hostí napálil do břevna! Závěrečný nápor domácích notně otupilo zranění Klimeše ( výron kotníku ) ,kterého tvrdým skluzem zastavil Černík. V závěru domácí otevřeli hru, což však více vyhovovalo hostů, kteří však svou zbrklostí zazdili několik nadějných brejků. Porážka je krutá, rozhodla větší kvalita hostů v koncovce. Kluci v oslabené sestavě bojovali, ale bez gólu si bodovat nedá. Ještě na závěr – nechceme si stěžovat na rozhodčí, což je vždycky vytváření alibi pro hráče. Ale doufám, že někdy bude sudí v našich zápasech na venkovních hřištích tak přísný na domácí, jako byl v neděli na nás.