31.10.2011, Zdeněk Pleva

SK Ždírec n.D. – Stará Říše 1 : 4 ( 0 : 2 )

Sestava : Vymetal - Matějka (83.min.Klupka), Sysel, Kysilko,T akács – Ročárek (46.min.Kučera), Smejkal, Pátek, Novotný – Klimeš, Kolouch

Rozhodčí : Kliner ŽK 1 : 2 Diváků 160

Dlouhou sérii domácích zápasů bez porážky utnul v neděli vedoucí tým tabulky ze Staré Říše. Už tak absencemi zdecimovaný kádr oslabil ještě v den zápasu,kdy ulehl s virózou špílmachr Čalkovský. Takže proti zkušenému týmu hostů s mnoha hráči s ligovými a druholigovými starty (Kadlec,Bartoš, Hekerle,Ali Osumanu), nastoupili domácí v omlazené sestavě,kde záložní řada měla průměrný věk 20 let.I tak jsme vstoupili do zápasu o poznání aktivněji.Hned v 5.min.přetažený přímý kop Smejkala poslal Kolouch těsně nad.Za minutu střílel zdálky Kysilko.Hosté spoléhali na pevnou defenzivu a dlouhými nákopy hledali Ali Osumana,kterého doplňovali z krajů Brnický a Pokorný.V 10.min.po rychlém brejku střílel Pokorný a Vymetal výborně vyrazil míč na roh.Za další čtyři minuty přímý kop Smejkala prolétl chumlem hráčů vedle tyče do zámezí.Na druhé straně střílel nebezpečně zdálky Bartoš.V 25.min.se po pěkné kombinaci dostal na pravé straně k centru Takács,ale Kolouch ani Klimeš na centr na malém vápně těsně nedosáhli.Po půlhodině hry se dostali hosté lacino do vedení. Levá strana defenzivy nechala po autu u rohového praporku hosty v klidu odcentrovat a špatně bráněný Pokorný se trefil z hranice penalty přesně k tyči 0 : 1.A bylo ještě hůř.Za další čtyři minuty rozhodčí na půlce chybně otočili autové vhazování,hosté rychle rozehráli do nezformované obrany, Merhaut si v běžeckém souboji důrazně odstavil subtilního Pátka a jeho nepovedenou střelu dojel skluzem opět Pokorný 0 : 2.S domácími to pochopitelně otřáslo a vzpamatovali se až v závěru poločasu,kdy Smejkal napálil odražený míč vedle.Do druhé půle domácí doslova vlétli a uzamkli hosty ve své šestnáctce.Nejdříve střílel Smejkal z přímého kopu z hranice šestnáctky metr nad. V 49.min.krásně odcentroval Klimeš a kapitán Kolouch hlavičkoval přesně k tyči 1 : 2.Za pět minut propásli domácí velkou šanci k vyrovnání.Tečovanou střelu Klimeše vyrazil Neuman na roh,po jeho rozehrání se míč odrazil na malé vápno k osamocenému Pátkovi,který ve 100% šanci přestřelil. V 60.min.jsme ,jako již po několikáté na podzim,věnovali soupeři vítězství.Při autovém vhazování totálně selhala zkušená domácí stopérská dvojice,kterou si povodil Ali Osumanu a vysvobodil hosty  domácího tlaku 1 : 3.To domácí poslalo do kolen.Hosté si již taktickou hrou hlídali výsledek.V závěru ještě jednou potrestal domácí Ali Osumanu,který využil již vabank hrající tým Ždírce a samostatný brejk vyšperkoval ještě kličkou Vymetalovi 1 : 4.Výsledek je pro nás velmi krutý,protože v poli jsme byli hostům více než vyrovnaným soupeřem,ale své šance jsme nevyužili a hlavně jsme vyráběli neuvěřitelné hrubky,což se nám v posledních zápasech stává pravidelně. Podzim zakončíme v sobotu na hřišti Nové Vsi.