14.9.2011, Zdeněk Pleva

SK Bystřice n.P. – SK Ždírec n.D. 2 : 3 ( 0 : 2 )

Sestava : Rezničenko – Pleva, Kysilko, Sysel, Matějka (73.min.Klupka) – Kučera, Smejkal, Čalkovský, Novotný (89.min.Blažek) – Kolouch, Klimeš (73.min.Pátek)

Rozhodčí : Pojezný ŽK 0 : 3 Diváků 150

Náročný „anglický“týden jsme zakončili na půdě soupeře z nejtěžších,v Bystřici n.P. Náš soupeř na svém trávníku už přes rok nepoznal hořkost porážky. Domácí také začali aktivněji, ale hosté dobře zahušťovali prostor a podnikali smrtící protiútoky. V 5.min.Kučera posunul Klimešovi, jeho bombu Trávníček vyrazil a vzápětí Kolouchovu hlavičku vytáhl na roh. Za tři minuty se po dlouhém autu dostal do vápna domácí Holý, ale jeho střelu Rezničenko kryl. V 19.min. domácí rychlé zaútočili, ovšem na prudký centr nikdo nedosáhl. Potom už přišla gólová radost hostí, když v 25.min. Rezničenko předvedl dlouhý výkop, brankář Trávníček se srazil se stoperem Veselým a před Kolouchem už zívala prázdná branka 1 : 0. Ve 34.min.se výborně prokličkoval do vápna domácí střelec Prášil, ovšem jeho obstřelení Rezničenka skončilo mimo. Za další minutu předvedla další zkrat defenziva domácích, Klimeš však z úhlu branku trestuhodně netrefil. Vzápětí se na levé straně výborně uvolnil Kučera, našel na malém vápně nabíhajícího Čalkovského, který kolenem zblízka přestřelil. V 41.min. byli hosté za svou aktivitu pozásluze odměněni. Nejdříve Kolouch vystřelil z 20-ti metrů a jeho bombu vytáhl Trávníček na tyč. Následoval rohový kop Klimeše, na který na přední tyči naskakoval chumel hráčů, míč však propadl až ke Kysilkovi a hosté šli do kabin s dvoubrankovým náskokem 2 : 0. Do druhé půle se očekával nápor domácích a ten přišel. Hned v úvodu střílel nejlepší hráč domácích Krošlák po rychlé akci těsně vedle. Potom zahrávali domácí několik rohů a přímých kopů, ale se všemi si hostující defenziva v čele s Rezničenkem poradila. V 61.min. však přišel bleskový protiútok, Klimeš přesprintoval obránce, míč se dostal na penaltu k Matějkovi a ten ho o tyč poslal do sítě 3 : 0. Domácí začali hrát vabank a zapnuli na ještě větší obrátky. V 66.min.nedokázal dobře odkopnut míč Pleva, domácí se prokombinovali až do vápna a Illek vykřesal jiskřičku naděje. Ta začala plápolat jasným plamenem o pět minut později, kdy se Krošlák protáhl hostující obranou a snížil už na 3 : 2. Hosté reagovali dvojím střídaním a hra se přece jenom vyrovnala. Vyrovnat mohl ještě Prášil, ale z dobré pozice střílel jen do boční sítě. Hosté v závěru zkušeně kouskovali hru a připsali si „zlaté“ tři body do tabulky KP Vysočiny. V dalším zápase se střetneme vyjímečně v sobotu 17.9. s mužstvem M.Budějovic. I když se únava načítá a drobných šrámů přibývá,všichni uděláme maximum pro zisk tří bodů.