SK Ždírec n.D. – FC Čáslavice – Sádek 2 : 1 ( 1 : 0 )

Sestava : Rezničenko – Pleva,Kysilko,Sysel,Matějka – Pátek (60.min.Kučera),Smejkal,

Čalkovský,Novotný – Kolouch,Klimeš (80.min.Ročárek)

Rozhodčí : Petr Diváků 200 ŽK 2 : 5 ČK 0 : 1

V parném nedělním odpoledni k nám zavítal, podporován početnou skupinkou fanoušků, nováček soutěže z Čáslavic. Hostům vyšel úvod soutěže a proto si chtěli odvézt nějaký bod i z našeho hřiště. Poklidné vody začátku zápasu rozčeřil v 7.min.Sysel, který si seběhl na aut Matějky a z 20-ti metrů napálil břevno. Domácí začali přebírat aktivitu a hosté se k ohrožení branky vůbec nedostávali. V 19.min. pláchl rychlík Klimeš obránci Novákovi, ale brankář Dítě jeho brejk zneškodnil. O čtyři minuty později zahrával přímý kop na druhé straně Šimek, Rezničenko jeho střelu vyrazil jen před sebe a Kysilko musel odehrát míč na roh. Po půlhodině hry se výborně uvolnil na pravé straně Novotný, našel na malém vápně osamoceného Koloucha, ovšem jeho hlavičku vykopl Dítě na roh. Z něho už uhodilo, Klimeš ho přetáhl až na zadní tyč, kde byla připravena hlava obránce Kysilka 1 : 0. Hned po rozehrávce prodloužil dlouhý nákop hlavou Bula Horváthovi, ale hostující rychlík pálil z vápna vedle. V poslední minutě přišla další velká šance domácích, když míč po rohovém kopu propadl k Novotnému, ale toho opět vychytal hostující brankář. Začátek druhé půle přinesl dva úniky Klimeše, ovšem tem vždy pokazil finální přihrávku. Vzápětí přišel trest, na další dlouhý nákop hostí si počkal střídající Kalay a zkušeně prostřelil vybíhajícího Rezničenka. Domácí trochu ztuhli a hosté toho mohli vzápětí využít. Střelec Kalay nabil na vápno Vackovi, ten však míč dobře netrefil. V 69.min. přišla rozhodující chvíle zápasu, kapitán Kolouch výborně přidržel v rohu šestnáctky míč a jeho centr přešel přes Novotného nohy až k volnému Klimešovi, který si před prázdnou branou věděl rady 2 : 1. Po této brance začali hostům trochu téct nervy a některé dohrané souboje byli hodně za hranicí. Vyvrcholením byla ČK pro věčně remcajícího špílmachra hostí Šimka. V závěru ještě mohli domácí vítězství navýšit. Nejdříve znovu utekl hostující obraně Klimeš a střelu Koloucha zblokovali obránci na roh. Dvě minuty před koncem se dostal po pěkné kombinaci do vápna Ročárek, ovšem jeho přihrávku poslal Kučera jen těsně vedle. Vybojované tři body jsou určitě cenné, protože hosté se představili jako důrazný a dobře fyzicky připravený celek. V první půli jsme byli jasně lepší, ve druhé hru hostí oživil Kalay, ale po jeho vyrovnání kluci nezpanikařili a větší vůlí po vítězství zápas dovedli ke třem bodům.