31.8.2011, Zdeněk Pleva

Jemnicko – SK Ždírec n.D. 1 : 0 ( 1 : 0)

Sestava : Rezničenko – Matějka, Sysel, Blažek, Kysilko – Pátek (50.min.Ročárek),Smejkal, Čalkovský (62.min.Klupka), Novotný – Kolouch, Klimeš (85.min.Tlustý)

Rozhodčí : Svoboda ŽK 1 : 2 Diváků 170

Série zápasů bez prohry, v součtu s minulým ročníkem, se zastavila na čísle devět v Jemnici. Úvod zápasu patřil překvapivě aktivnějším hostům.V 5.min.se po rychlé akci dostal míč k Matějkovi,ale na jeho centr na malém vápně Klimeš ani Kolouch nedosáhli.Bohužel první roh domácích přinesl rozhodující gól,když Čalkovský odhlavičkoval míč na velké vápno,kde ho napálil M.Krejča a jeho projektil proletěl houštinou těl až do sítě 1 : 0.Otřesení hosté se potom dostali na dvacet minut pod tlak domácích.Ve 20.min.doběhli zdánlivě ztracený míč,ale na přízemní pas před branku naštěstí nikdo nedosáhl.Další dvě nebezpečné střely zpacifikoval Rezničenko.Hosté hrozili jen ze standardních situací.Nejdříve ve 30.min.centr Smejkala hlavičkoval Kolouch je do náruče brankáře Kopečka.Od dalších pět minut později přišel další přímý kop stejného hráče a hlavička Pátka vedle.Poslední minuta přinesla šanci domácích,když po rychlém brejku hlavičkoval osamocený hráč z malého vápna vedle.Do druhé půle vstoupili hosté se snahou zkorigovat výsledek,ale nadále dominovali spíše obrany.V 50.min.po rychlém brejku ukopli před střídajícím Ročárkem domácí na roh.Za dvě minuty se dobře uvolnil na vápně Šplíchal,ovšem branku hostí netrefil.V 64.min.nastala obdobná situace jako při prvním gólu domácích na druhé straně,ale Klimeš napálil odvrácený míč po rohu jen do náruče domácího brankáře.Za chvíli vytvořili domácí po přímém kopu v hostujícím vápně závar,který zakončili střelou nad.Potom udělal chybu při odkopu jinak výborný Réza,ale na Šplíchalovu nabídku před branku nikdo nedosáhl.Deset minut před koncem ještě zpestřil zápas rozhodčí Svoboda,jenž si vymyslel penaltu.Střelu Fr.Kříže však Rezničenko výborně vyrazil na roh.Závěr zápasu patřil hostům,kteří si však žádnou větší šanci nevytvořili.Klasický zápas o jednom gólu rozhodla branka po standardní situaci.Nutno dodat,že domácí asi udělali pro vítězství více a byli o ten jeden gól lepší.Nám chyběla kvalita v ofenzivní činnosti,žádnou velkou šanci jsme si prakticky nevytvořili. Teď nás čeká náročný dvojzápas v domácím prostředí (neděle a středa),ze kterého se budeme snažit získat maximum bodů.