3.8.2011, Zdeněk Pleva

Vysoké Mýto – SK Ždírec n.D. 5 : 4 ( 2 : 3 )

Sestava : Vymetal – Matějka Jiří (60.min.Blažek T.), Sysel, Kysilko, Pleva – Kučera, Novotný, Smejkal (46.min.Čalkovský), Ročárek (46.min.Pátek) – Kolouch, Klimeš

Chyběli : Mareš (futsalové povinnosti), Klupka (zaměstnání), Rezničenko (zranění)

Generálku na podzimní část KP jsme odehráli na půdě Vysokého Mýta, účastníka KP Pardubicka. Domácí se na novou sezónu posilují a výkonem dokázali, že budou hrát v horní polovině tabulky. V jejím dresu se představili i bývalí hráči Ždírce Šmeral a Hanovec. Úvod zápasu se nám povedl a brzy jsme vedli o dvě branky. Potom přišla hluchá desetiminutovka, kdy domácí srovnali skóre. Závěr poločasu opět patřil hostům a kromě gólu Novotného ztroskotali na domácím brankáři postupně Smejkal, Kolouch, Klimeš a Ročárek. Do druhé půle domácí přeskupili řady a brzy také vyrovnali. Hosté začali kazit jednoduchou rozehrávku a domácí začali mít více ze hry. Okolo 80. min. vsítili dvě branky opět po našich zbytečných chybách. Nám se už podařilo jen snížit. Utkání nám ukázalo, že směrem dopředu jsme kreativní a dokážeme se v koncovce prosadit. Ovšem v defenzivě nás řádně tlačí bota. V nedělním domácím zápase s Havl.Brodem musí být obranná hra diametrálně odlišná.

Nejdůležitější momenty zápasu :

11.min. - Klimeš využil chyby domácích, utekl po pravé straně a jeho centr proměnil Novotný 0: 1

15.min. - Kolouch hlavou po rohovém kopu Klimeše 0 : 2

20.min. - po standartce si obráncí počínali nedůrazně a odražený míč napálili domácí k tyči 1 : 2

30.min. - opět nejistota v naší obraně, špatné postavení při branění domácí využili 2 : 2

39.min. - Smejkal prostrčil do vápna Kučerovi, ten se uvolnil a jeho centr proměnil Novotný 2 : 3

53.min. - po centru ze strany zůstali na zadní tyči tři neobsazení domácí hráči 3 : 3

77.min. - Vymetal netrefil centrovaný míč, ten vrátili domácí před branku a útočník do prázdné branky hlavou 3 : 4

81.min. - při snaze o vyrovnání zbytečné ztráta na vápně soupeře, rychlý brejk a situace dva na brankáře 3 : 5

84.min - pěkná kombinační akce, Čalkovský se pěkně uvolnil na vápně a tvrdou střelou k tyči snížil na 4 : 5