27.5.2011, Pleva

SK Dekora „B“ - Budíkov 2 – 0 (0 – 0)

Sestava: Tomášek – Doležal, Blažek, Havelka, Polanský – Klimeš(46´Zahradník), Jan Matějka(72´Bílek), Jiří Matějka, Málek – Klement(84´Mikulecký), Máša

branky: Jan Matějka, Jiří Matějka

Od začátku byli domácí aktivnější. Nebezpečný centr Klimeše obránci Budíkova zpacifikovali na poslední chvíli. V 19´střílel z vápna Jan Matějka, s jeho pokusem si však hostující gólman poradil. Hosté zahrozili po necelé půlhodince hry, s jejich přímým kopem si však Tomášek poradil. O několik okamžiků později pronikl do vápna Máša, přihrál pod sebe na Jiřího Matějku, jehož technická střela sice budíkovského gólmana notně protáhla, ale v síti neskončila. Do kabin tak obě mužstva odcházela za nerozhodného stavu. Začátek druhého poločasu byl festivalem neproměněných ždíreckých šancí. Domácí se mohli radovat až v 57’zásluhou spolupráce bratří Matějků. Nenápadný centr Jirky Matějky proměnil bratr Jan hlavou ve vedoucí gól – 1:0. O dvě minuty později pak zvýšil pěknou střelou zpoza vápna Jiří Matějka – 2:0. Gólový rozdíl mohli posléze navýšit Bílek a Zahradník, ale jejich stoprocentní šance zůstaly nevyužity. Domácí kouč Jiří Veselský byl po zápase spokojen s bojovným přístupem celého týmu, z jednotlivců se líbily výkony Polánského a Jiřího Matějky.

[Autor: Jakub Mikulecký]