SK Ždírec n.D. – FC Nová Ves 1 : 0 ( 0 : 0)

Sestava : Rezničenko – Pleva, Klupka, Blažek T., Kysilko – Kučera (60.min.Sysel), Smejkal, Sobotka (31.min.Pátek), Máša (88.min.Matějka Jiří) – Kolouch, Klimeš

Rozhodčí : Čech ŽK 1 : 1 Diváků 120

Chyběli : Mareš, Čalkovský (zranění), Blažek L.(škola), Novotný (ČK)

Ve středeční dohrávce jsme se utkali se sousedem v tabulce, Novou Vsí. Překvapení podzimu se na jaře trápí hlavně v koncovce, což ukázala i u nás. Začátek zápasu se i díky tomu, že obě mužstva sehrála už čtvrté utkání během devíti dnů, odehrával spíše vlažném tempu. Hosté praktikovali hru založenou na nakopávaných míčích a soubojích a jelikož domácím nešlo vůbec nic,hrála se spíše nakopávaná. První šanci si tak připravili až v 21.min. aktivnější hosté, když po rohovém kopu stříleli těsně vedle. Domácí odpověděli šancí Koloucha,který po pěkném uvolnění ve vápně střílel také mimo. Ve 33.min.hosté rychle přenesli hru, skákavý míč se dostal do vápna, kde ho hostující hráč z dobré pozice napálil nad. Za dvě minuty se vytáhl domácí brankář Rezničenko, který pohotově kryl střelu k levé tyči. Potom již přišla přestávka,která byla vysvobozením pro domácí hráče, jenž předváděli hru, ze které boleli oči. Jak skončila první půle, tak začala druhá. Hned ve 46.min.kopali hosté roh a osamocená hráč hlavičkoval trestuhodně nad. V 54.min. rychlík Čech dostal míč do běhu, obhodil si Plevu,ovšem střílel vysoko nad. Obraz hry se začal trochu měnit příchodem zkušeného Sysla na trávník. V 65.min.mladý hostující brankář neudržel balón po Smejkalově přímém kopu, Máša míč vrátil na malé vápno, kde ho Pátek netrefil a Kolouchovu střelu srazili hosté na roh. Čtvrt hodiny před koncem mužstvo podržel brankář Rezničenko,když se před ním ocitl osamocený Ondřejka,ale Réza jeho střelu kryl.Za minutu vypálil zpoza vápna Smejkal a trefil spojnici břevna a tyče. Rozhodnutí přinesla 79.min., kdy bojovník Kolouch dokázal ve vápně udržet míč proti přesile, posunul ho na malé vápno Pátkovi, který balón doslova procedil přes golmana do sítě 1 : 0. Hostům už se přes veškerou snahu vyrovnat nepodařilo.Výsledek je pro hosty krutý,protože si za zápas vypracovali více šanci,ovšem domácí byli efektivnější v koncovce.Nutno dodat,že jsme více než hodinu předváděli strašidelný fotbal. Stínem zápasu je zranění Sobotky,který si v souboji ve středu hřiště zlomil holenní kost a bude nám až do konce sezóny chybět.Tímto Michalovi přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na hřiště.