SK Ždírec n.D. – Bystřice n.P. 1 : 0 ( 1 : 0 )

Sestava : Rezničenko – Pleva, Sobotka, Klupka, Kysilko – Kučera, Novotný, Smejkal, Máša – Klimeš (75.min.Blažek L.), Kolouch (85.min.Blažek T.)

Rozhodčí : Švehla ŽK 4 : 5 ČK 1 : 0 Diváků 110

Chyběli : Sysel, Čalkovský, Mareš (zranění), Vymetal, Pátek (dorost)

Na lavičce dále připraveni : Matějka Jan,Tomášek

Po třech utkáních na hřištích soupeřů jsme se konečně vrátili na domácí trávník. Soupeř byl ale nadmíru těžký, nejlepší mužstvo jara Bystřice n.P., momentálně druhý tým tabulky. Začátek zápasu se míč držel ve středu hřiště. Hosté se snažili o kombinační hru, ale domácí jim zdatně sekundovali. A v 10.min. přišel rozhodující okamžik zápasu – Klimeš poslal před branku centr z pravé strany, brankář hostů Trávníček míč vyboxoval na velké vápno, kde se do něj nádherně opřel Smejkal – 1 : 0. Hosté hrozili v první půli hlavně dobře zahrávanými standartkami Zbytovského. Jednu z nich vytáhl v 15.min.Rezničenko na roh. Za minutu střílel těsně vedle opět Zbytovský. V 18.min. odkopli hostující obránci před nabíhajícím Mášou na poslední chvíli na roh. Za pět minut zahrával přímý kop Smejkal a jeho střela skončila s přispěním Trávníčka na břevně. Domácí pokračovali v aktivní hře a v závěru poločasu mohli vedení navýšit. Ve 43.min. vysunul pěkně Novotný Koloucha, který vnikl do vápna a jeho přízemní centr na Klimeše uklidili obránci na roh. V poslední minutě dobře pronikal po pravé straně aktivní Smejkal a jeho nabídku poslal Kolouch akrobaticky nad. Hosté vstoupili do druhé půle se zřejmou snahou výsledek zvrátit. Hned v 53.min. k tomu měli velkou příležitost, když se po nedorozumění v domácí obraně dostal do samostatného úniku Špatka, ale jeho střela podél Rezničenka skončila na tyči. Za pět minut přišla hrubá nedisciplinovanost už „žlutého“ Novotného, když po odpískání ještě kopl do balónu a rozhodčí ho vyloučil! Obraz hry se radikálně změnil. Domácí se museli stáhnout do hluboké defenzivy a hosté až do konce měli výraznou převahu. Ovšem domácí hráči se překonávali v obětavosti a bojovnosti. I tak si hosté vypracovali asi tři vyložené šance, ale nemohoucnost hostů a konečně taky štěstí zapříčinilo že jsme si připsali cenné vítězství nad favoritem. Kluci se přesvědčili, že mají na to, aby potrápili každého soupeře. Teď nás čeká doma středeční dohrávka s Novou Vsí a nedělní zápas na půdě lídra soutěže z Polné.