Stará Říše - SK Ždírec n.D. ,,A" 2:1 ( 0:1 )

16.5.2011, Zdeněk Pleva

Stará Říše – SK Ždírec n.D. 2 : 1 ( 0 : 1 )

Sestava: Rezničenko – Pleva, Sysel ( 60.min.Blažek T. ), Klupka, Kysilko – Pátek, Smejkal, Sobotka, Blažek L. ( 85.min.Zahradník ) – Novotný, Kolouch ( 75.min.Klimeš )

Rozhodčí : Straka ŽK 2 : 3 Diváků 100

Ve středečním vloženém kole jsme zamířili na hřiště třetího týmu tabulky Staré Říše,která disponuje kádrem plným bývalých ligovým a druholigových hráčů (Kadlec, Hekerle, Slavík, Sláma, Ali Osumanu). Bohužel náš kádr je poznamenán četnými zraněními (Mareš, Čalkovský, Kučera). Začátek se odehrával spíše v poklidném tempu. První náznak šance si vypracovali domácí, kdy Ali Osumanu dostal míč do vápna a jeho střelu vyrazil Réza na roh. Po čtvrthodině přišlo menší zaváhání Klupky, ovšem pokus o lob Ali Osumana Rezničenko vystihl. V 21.min.zahrozili hosté, ale po přímém kopu Kolouch špatně trefil míč. Za pět minut nejlepší hráč domácích Sláma přetáhl centr až na zadní tyč, kde však nikdo míč nezasáhl. Ve 38.min. Sláma hlavičkoval po rohu nad. Za minutu tvrdou střelu Smejkala srazili domácí na roh. Závěr poločasu patřil hostujícímu útočníkovi Novotnému. Nejdříve se ve 42.min. prokličkoval přes dva obránce až do vápna, ovšem domácí brankář včas vyběhl. Minutu před pauzou Rezničenko poslal dlouhý výkop, domácí stopeři zaváhali a Novotný se trefil z 18-ti metrů pod břevno 1 : 0. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, na dobře kopnutý přímý kop Smejkala nedosáhli před brankou Sobotka ani Pátek. V 51.min. vysunul Pátek Novotného, ten si obhodil stopera Hekerleho a jeho střela minula domácí tyč jen o centimetry. Po hodině hry přišel citelný zásah do defenzivy hostů, kdy po nešetrném zákroku musel střídat pro naražená žebra zkušený Sysel ( rentgen naštěstí zlomeninu vyloučil ). Od té doby začal nabírat nápor domácích na obrátkách. V 69.min. se opět Sláma dostal až do vápna hostů, předložil míč na malé vápno,se kterým si už věděl Tichánek rady 1 : 1. Hosté se ocitli pod velkým tlakem. V útoku už jsme nedokázali držet míč, ale rozhodující branka byla z kategorie laciných. Pleva s Pátkem se nechali na rohu vápna přetlačit Slámou, který se dostal až na malé vápno a jeho přihrávka doputovala až k domácí „černé perle“ stojící před prázdnou brankou 1:2. Vyrovnat mohl za tři minuty mladý Pátek, když domácímu golmanovi vypadla střela z dálky,ovšem dorážku usměrnil vedle. Zkušení domácí si už závěr pohlídali. Tentokrát jsme předvedli diametrálně odlišný výkon než ve Velké Bíteši a v okleštěné sestavě jsme proti favoritovi sahali po bodech. Bohužel jsme se opět nevyvarovali drobných zaváhání, které protivník potrestal. Kluci si však zaslouží uznání a výkon ve Staré Říši budiž odrazovým můstkem pro další zápasy.