Velká Bíteš – SK Ždírec n.D. 5 : 2 ( 3 : 0 )

Sestava : Rezničenko (85.min.Vymetal) – Pleva, Klupka, Sysel, Kysilko – Blažek L.(46.min.Pátek), Sobotka, Smejkal, Klimeš (74.min.Čalkovský) – Kolouch, Novotný.

Diváků : 100 ŽK 2 : 2

Na lavičce ještě připraven : Blažek T. Chyběli : Mareš,Kučera (zranění)

Po 14-ti denní přestávce zaviněné odloženým domácím zápasem s Novou Vsí jsme zajížděli na půdu Velké Bíteše. Do utkání jsme však vstoupili nepochopitelně vlažně a nabuzení domácí nás potrestali už ve 4.min., kdy dotlačili míč do sítě po rohovém kopu 0:1. To konečně hosty probralo a kombinací se snažili dostat k domácí brance. Ve 14.min. střílel po pěkné akci Novotný nad. Za minutu odpověděli domácí centrem z přímého kopu, který však nedokázali usměrnit z malého vápna do branky. Potom se hra odehrávala většinou ve středu hřiště. Útočná hra hostů se rozbíjela o dobře fungující obranu V.Bíteše a ta naopak praktikovala jednoduchou hru na brejky s kterou se hosté celý zápas nedokázali vyrovnat. Ve 30.min. přišel pěkný únik Klimeše, jeho přízemní centr na malé vápno odvrátila obrana jen ke Smejkalovi, který však z výhodné pozice napálil míč nad. O deset minut později vypálil stejný hráč z dálky a domácí brankář vytáhl jeho střelu na roh. Potom už přišli rozhodující chvíle zápasu. Ve 41.min. nereagovala dobře levá strana defenzivy na rychle rozehraný přímý kop domácích, přišel centr po zemi do malého vápna, kde ho Rezničenko kryl, ale důrazný útočník mu míč vykopl a zvýšil na 0:2. Marné byli protesty hostů, rozhodčí gól uznal. Rozhození hosté ještě v poslední minutě první půle inkasovali potřetí, když útočník domácích překonal špatně zahraný ofsajd systém. Po důrazné poločasové domluvě chtěli hosté utkání alespoň zkorigovat, ale jejich snahu utnuli domácí hned v zárodku, když se ve 49.min. opět prosadili z dalšího samostatného úniku 0:4. V 57.min. zahrával přímý kop Klimeš a jeho dobrou střelu výborně chytil domácí brankář. Za další tři minuty vysunul Sobotka Klimeše, ale jeho prudký centr Kolouch ani Novotný do branky nedostali. Domácí stále praktikovali hru na brejky a další jim vyšel v 69.min., kdy dobře vyřešili útok dva na Rezničenka 0:5. V 71.min. se konečně dostalo i na hosty, když byl ve vápně sražen Novotný a sám penaltu proměnil 1:5. Za pět minut poté našel Novotný pasem přes celé vápno Čalkovského, ale toho vychytal vyběhnuvší brankář. Skóre zápasu uzavřel po centru Novotného hlavou Kolouch 2:5. Tento zápas jsme naprosto nezvládli. Hlavně defenzivní činnost celého mužstva byla katastrofální. Domácí nás z brejků mohli ještě několikrát potrestat. Přísnější měřítko snesou snad jen bojovník Kolouch a střídající mladý Pátek.