10.5.2011, Pleva
Kožlí - SK Dekora "B"   4 - 1  (3 - 1)

branka: Klement

sestava: Tomášek – Polanský, doležal(20´Málek), Pleva, Havelka – Novotný, Matějka, Mikulecký(58´Zahradník), Klimeš – Máša, Klement

Hráči ždíreckého béčka sehráli další jarní zápas na půdě favorizovaného Kožlí. Od prvních minut bylo jasné, na čí straně bude ofenzivní iniciativa. V 7´minutě se po chybě hostujícího středopolaře řítil jeden z domácích útočníků sám na Tomáška. Ten byl sice překonán, ale na brankové čáře ho zastoupil Polanský. Další brejk domácích už skončil gólem, ovšem za velkého přispění pomezního rozhodčího, který neodmával evidentní ofsajd – 1:0. O chvíli později zahrávali domácí roh, Tomášek sice dostal míč z vápna, ale domácí špílmachr Blažejovský ho krásnou střelou vrátil k levé tyči – 2:0. Sotva stačili ždírečtí rozehrát a bylo to 3:0. Po chybě jednoho z obránců se kritická pětiminutovka završila. Ještě do konce poločasu se hostům podařilo snížit díky důrazu Máši, po jehož akci uklidil míč do sítě Klement – 3:1. Těsně před odchodem do kabin zahrávali ždírečtí volný přímý kop z dobré pozice. Mášův dobrý pokus ale domácí gólman vyrazil na roh. V úvodu druhého poločasu byli hosté aktivnější, ale síť se vlnila na druhé straně, když Tomáška doslova prostřelil jeden z domácích záložníků – 4:1. V 80´trefil Matějka z úhlu tyč. Na samém konci utkání mohl porážku zmírnit Klement, který se řítil sám na bránu. Jeho klička, ani následná šance Matějky ale gól nepřinesly. Ždírecké béčko si tak po dvou výhrách z předchozích zápasů přivezlo z Kožlí porážku.

[Autor: Jakub Mikulecký]