SK Dekora "B" - Lukavec  4 - 2  (3 - 1)

branky: Mikulecký, Klimeš P., Klement 2x

sestava: Tomášek – Doležal, Kysilko(70´Beran), Bílek, Polanský – Klimeš P., Jan Matějka(46´Klimeš M.), Jiří Matějka, Mikulecký – Máša, Klement(78´Havelka P.)

ŽK: 0 : 2

Začátek utkání byl zcela v režii domácích. Střelecké pokusy Mikuleckého a Máši vyzněly ještě naprázdno, ale v 15´minutě se již mohli hráči DEKORY radovat. Po akci Klementa přihrál Jiří Matějka zpátky na vápno Mikuleckému, který otevřel skóre –1:0. Po několika minutách zatáhl P. Klimeš míč po pravé straně a perfektně našel Klementa, který už měl snadnou pozici – 2:0. Situace jako přes kopírák se odehrála o chvíli později, tentokrát však Klement v o poznání těžší pozici minul.Po půlhodince hry zahrozili hosté z Lukavce, jejich pěknou kombinaci však zhatilo nepřesné zakončení. Ve 38´už ale udeřilo. Pěkný pas za statické ždírecké obránce proměnili hosté ve snižující branku – 2:1. Lukavečtí se ale dlouho neradovali. Dvoubrankové vedení vrátil domácím individuální akcí P.Klimeš – 3:1. Do kabin tak ždírečtí odcházeli s pohodlným náskokem.Po změně stran pokračoval pernamentní tlak domácích hlavně díky nebezpečným centrům Klimeše. Jeden takový nejprve našel hlavu Bílka, jeho pokus ale hostující gólman reflexivně vyrazil na roh. Další zprava přilétnuvší balon již skončil gólem. Po závaru se do míče opřel Klement a nedal brankáři šanci – 4:1. Další šance agilního Klementa gólem neskončili. Naopak hostům se podařilo poněkud zdramatizovat závěr zápasu. Dlouhý balon do vápna přes veškeré úsilí ždírecké obrany nakonec skončil za brankovou čarou – 4:2. Posléze mohl navýšit skóre střídající Havelka, jeho lob ale v brance neskončil.Hráči ždíreckého béčka další zápas o „šest bodů“ zvládli a svého soupeře tak v tabulce přeskočili. Trenér Jiří Veselský chválil vedle kolektivního výkonu celého mužstva střelce branek.

[Autor: Jakub Mikulecký]