13.4.2011, Pleva
SK Dekora "B" - Havl.Brod "B"  0 - 2  (0 - 1)

Sestava: Tomášek – Doležal(23´Beran),Havelka J., Klupka, Polanský – Máša, Mikulecký, Jiří Matějka, Málek(70´Pátek) – Bílek(65´Havelka P.), Klement

Rozhodčí: Kamenský ŽK: 1 : 2

Před začátkem utkání musel trenér Dekory Jiří Veselský udělat změny v sestavě kvůli neomluvené absenci mladého Zahradníka. Kádr mužstva byl narychlo doplněn o dorostence Petra Berana, Pavla Pátka a Lukáše Cimpla, kteří už měli jeden zápas v nohách. Zápas se od prvních okamžiků nevyvíjel pro domácí dobře. Již ve 4´ si za ždíreckou obranu naběhl havlíčkobrodský Zimprich a pohodlně otevřel skóre – 0:1. Od tohoto okamžiku se hra ve středu hřiště vyrovnala a přibližně od desáté minuty měli více ze hry domácí. V 10´ se do stoprocentní šance dostal Klement, jeho pokus o hokejový blafák ale vyrovnání nepřinesl. O pět minut později se díky chybujícímu obránci dostal do šance Matějka, ale jeho placírku k levé tyči gólman reflexivně vyrazil. Série domácích šancí pokračovala dál. V 18´pálil Bílek těsně vedle pravé šibenice. O minutu později střílel z vápna Matějka, ale jeho pokus stačili hostující hráči zblokovat. Ve 25´minutě se na rohu velkého vápna uvolnil Máša, ale jeho ránu z úhlu vyrazil brodský brankář na roh. Do konce poločasu se hra obešla bez vážnějších situací a hráči Dekory odcházeli do šatny s jednogólovým mankem.

Po výměně stran pokračoval scénář z prvního poločasu, domácí si vytvářeli gólové šance, ale hosté dávali góly. V 50´ se po rohu dostal k míči Mikulecký, ale jeho střela z voleje skončila mimo. V 63´ udeřilo na druhé straně, dobře zahraný roh hostí na přední tyč, nedůraz bránících hráčů a se štěstím skórující stoper Vrba – 0:2. O deset minut později se nadechl k velkému sólu z pravé strany Klupka, ale jeho pokus o centr sebral na malém vápně havlíčkobrodský gólman. O několik minut později našel centrující Máša ve vápně P. Havelku, ale jeho střela skončila vysoko nad. Podobná situace o tři minuty později: Mášův centr do vápna a nepřesně zakončující Havelka. V první minutě nastavení mohli hosté skóre ještě navýšit, ale přečíslení tři na jednoho nevyužili.

Trenér Jiří Veselský chválí dorostence Petra Berana, který nahradil odstoupivšího Doležala na pravém kraji obrany, a dalšího dorostence Pavla Pátka. Podle jeho slov: „...i když měli jeden zápas v nohách, tak hráli skvěle“. Dále se líbil výkon zkušených hráčů Klupky a Polanského.

[Autor: Jakub Mikulecký]