SK Huhtamaki Okříšky - SK Ždírec n.D. 1 : 2 ( 1 : 1 )

Sestava : Rezničenko – Pleva, Sysel,B lažek T. ( 40.min.Klupka), Kysilko – Sobotka, Smejkal, Kučera (76.min.Blažek L.), Klimeš – Kolouch, Novotný

Rozhodčí : Pfeifer Diváků 200 ŽK 5 : 1

Chyběli : Čalkovský, Mareš (zranění) Další hráči na lavičce : Vymetal,Zahradník,Pátek

V nedělní větrné loterii na hřišti Okříšek jsme opět urvali tři body a na jaře pokračujeme zatím bez ztráty kytičky.Start do zápasu byl raketový. Nákop domácích vrátil Kysilko na půlku Kolouchovi, který posunul balón doprava na rozběhnutého Klimeše, ten míč dotáhl k vápnu soupeře a jeho nahrávku uklidil Kolouch placírkou o tyč do sítě 1 : 0. Domácím asi deset minut trvalo než se oklepali, ale potom již dlouhými nákopy alá NHL začali zaměstnávat hostující obranu. Ta však pracovala spolehlivě. Hosté spoléhali na rychlé brejky, ale díky nepřesné rozehrávce, tvrdému hřišti a silnému nárazovému větru moc šancí k vidění nebylo. Domácí vyrovnali po naší zbytečné ztrátě ve středu hřiště, když po levé straně pláchl rychlík Jůza a před brankou našel kapitána Kotrbu, který nejdříve hlavičkoval do tyče a odražený míč vrátil už do sítě 1 : 1. Zajímavostí první půle bylo, že pro zranění museli oba týmy vystřídat celkem tři hráče ( domácí dva a hosté T.Blažka). Druhou půli jsme odehráli proti větru, ale byli jsme paradoxně lepší. Dařilo se nám držet míč na zemi a kombinací se dostávat k brance Okříšek. Bohužel se nám nedařilo dotáhnout akce až do finální fáze. Až v 59 min.se dostal do samostatného úniku Kučera, ovšem jeho pokus o kličku domácí brankář Fiala vystihl. Za pět minut přišla další šance hostí a střelu Kučery vykopli obránci z brankové čáry. Domácí měli šanci v 68.min., když osamocený hráč hlavičkoval po rohovém kopu z malého vápna nad. Rozhodnutí přinesla 76.min., kdy rohový kop Smejkala prodloužil hlavou Kolouch a Kysilko byl na zadní tyči včas a z metru rozvlnil síť 2 : 1. Potom už si hosté taktickým výkonem vítězství pohlídali. V těžkém zápase, který byl poznamenán silným větrem a množstvím osobních soubojů jsme obstáli a kluci se přesvědčili, že mohou bodovat i bez opor Mareše a Čalkovského, kteří by snad mohli být už pro příští zápas k dispozici. Teď se pokusíme bodovat v neděli na domácím hřišti proti Žirovnici a snad naše výkony přilákají do ochozů větší počet diváků,než v minulých zápasech. Utkání začíná v 16 hod.