6.4.2011, Pleva
Luka n.Jihl. - SK Dekora "B"  4 - 0  (1 - 0)

Sestava: Tomášek – Doležal, Havelka J., Jiří Matějka, Polanský – Klimeš P., Klimeš M, Jan Matějka(46´Málek), Mikulecký(70´Havelka P.) - Zahradník(46´Bílek), Klement

rozhodčí: Porubka    ŽK: 2 : 3

V první desetiminutovce měli hosté ze Ždírce mírně navrch a vytvořili si i slibné šance. V 8´přistrčil Jiří Matějka míč P.Klimešovi, ale jeho pokus z hranice vápna skončil bezpečně v rukou gólmana. O tři minuty později rozehrávali hosté přímý kop, odražený míč se ve vápně dostal k Jiřímu Matějkovi, který však z těžké pozice trefil pouze domácího obránce. Domácí zahrozili až v 17. minutě po centru do vápna, ale míč skončil vysoko nad. O dvě minuty později vyzkoušel pozornost Tomáška tvrdou střelou z vápna domácí kanonýr Toman, odražený míč uklízel obránce Doležal na roh. Tlak domácích nebezpečně narůstal, z čehož pramenili chyby ve ždírecké obraně. Ve 29´ Polanský zaváhal s rozehrávkou, k míči se dostal domácí Toman, přesným centrem našel nabíhajícího útočníka, jehož stoprocentní šanci ale Tomášek se štěstím vykopl. Podobná situace se opakovala o pouhé dvě minuty později, opět centr Tomana z pravé strany a opět laxní zakončení jeho kolegy z útoku. Ve 30´již udeřilo, po další akci Tomana se k míči dostal Boháček, jenž pohotovou střelou bodlem rozvlnil síť Tomáškovi brány – 1:0. Do konce poločasu potom hosté svojí hru částečně zkonsolidovali a zlepšili. Do druhého poločasu vstoupili hosté katastrofálně, Tomášek podcenil dlouhý nákop do vápna a po následném zmatku měl střelec Toman již snadnou pozici -2:0. O chvíli později útočili po dlouhé době také hosté ze Ždírce. Bílek si vyměnil míč s Klementem, ale jeho střela skončila nad. V 56´ J.Havelka zastavil útok domácích jenom za cenu žluté karty a následný přímý kop skončil těsně vedle Tomáškovi branky. Po dalším přímém kopu se míč z Tomanovi kopačky otřel o levou tyč. V 78´se už domácí mohli radovat, když jeden z domácích záložníků angličanem zvýšil na 3:0. O pouhé dvě minuty později chyboval v rozehrávce Doležal a z následného přečíslení upravil na konečných 4:0 tahoun domácích Toman. V posledních minutách se již zápas pouze dohrával a ždírečtí tak mohli přemýšlet nad příštím domácím zápasem s havlíčkobrodským béčkem.

[Autor: Jakub Mikulecký]