FC Havlíčkův Brod - SK Ždírec nad Doubravou 0:1 ( 0:1 )

Slovan Havlíčkův Brod – SK Ždírec n.D. 0 : 1 ( 0 : 1)

Sestava : Rezničenko – Pleva (90.min.Pátek), Klupka, Sysel, Kysilko – Sobotka, Mareš, Kučera, Blažek (68.min.Klimeš) – Kolouch, Novotný (86.min.Blažek T.)

Chyběl : Čalkovský (zranění) Další náhradníci : Vymetal, Smejkal, Zahradník

Rozhodčí : Vidlák ŽK 1 : 4 Diváků 250

Po dlouhé zimní přípravě se všichni příznivci fotbalu konečně dočkali. A hned první jarní kolo přineslo bonbónek v podobě derby s nabuzeným Havl.Brodem, jehož výsledky v přípravě budili respekt. Ovšem hosté vstoupili do zápasu famózně. Hned ve 2.min. propadl dlouhý nákop do vápna až k osamocenému L.Blažkovi, ten však ve 100% šanci míč špatně trefil a ani dobíhající Sobotka balón za záda Adamce neusměrnil. V 9.min. opět Blažek výborně presoval, přihrál Kolouchovi, který se dostal do vápna, ovšem místo střely zvolil přihrávku a obránci stačili odkopnout na roh. Za pět minut už jsme byli za svou aktivitu poprávu odměněni. Nejdříve dobrou Sobotkovu střelu vytáhl Adamec na roh. Ten zahrával Novotný, míč napálil Kysilko do tyče a odražený balón vrátil Sobotka nekompromisně do sítě 0 : 1. V těchto chvílích nevěděli domácí kde jim hlava stojí. Probrali se až kolem dvacáté minuty, kdy dvakrát zahrozil rychlý Adam. Ale dvakrát ho v dobrých šancích vychytal výborný Rezničenko. To byly pohříchu jediné dvě šance domácích v první půli. Ve 36.min. si dobře obhodil Kučera obránce, posunul míč Novotnému, který z vápna přestřelil. Do druhé půle vstoupili opět aktivněji pohyblivější hosté. Nejdříve po rohovém kopu se dostal do vápna míč ke Kysilkovi, který na dlouhou nohu těsně přestřelil. V 55.min. se k odraženému balónu na hranici šestnáctky dostal Kučera, branka mu však byla opět malá. O pět minut později si na přetažený centr Plevy počkal Novotný a jeho hlavička skončila na levé tyči ! V poslední čtvrthodině stáhli domácí hru na tři obránce a nadechli se k zoufalému náporu. Ovšem dobře pracující defenzíva hostí je do žádné větší šance nepouštěla. Za zmínku stojí jen pohotový zákrok Rezničenka proti dobře kopnutému přímému kopu na přední tyč. V poslední minutě ještě Rézovi vypadl míč, ve vápně vznikl velký závar, ovšem domácí se vystavili do ofsajdu. Potom už následoval závěrečný hvizd exligového rozhodčího Vidláka. Důležité tři body jsme získali naprosto zaslouženě, kluci předvedli dobrý týmový výkon, hlavně výborné vstupy do obou poločasů. Další zápas nás čeká na domácím trávníku v sobotu 2.4.2011 proti Jaroměřicím n.R.